Witamy bardzo serdecznie!

Aktualizacja: 14-05-2012 20:31:43

Ucho bez tajemnic

Witamy serdecznie na stronie grupy projektowej "Ucho bez tajemnic"! Na naszej stronie będą mogli Państwo poznać niesamowite informacje których nie ma w zwykłych podręcznikach, zobaczyć wiele zdjęć z miejsc które odwiedziliśmy w celu zgłębienia wiedzy na temat ucha, a także obejrzeć liczne wywiady, które uświetniają nasze dokonania. Mamy nadzieję, że nasza praca pomoże Państwu w lepszym rozpoznaniu tematu i będzie nieodzowną pomocą dydaktyczną. ZAPRASZAMY!

O regionie

nasz regionMiasto Poznań to stolica Wielkopolski. Statystyki mówią, że ponad połowa osób poniżej 40 roku życia cierpi na niedosłuch. W naszym mieście prężnie działają różne instytucje, które mają na celu zwalczanie niedosłuchu. M.in. Klinika Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej, Firma Audio-Sat, Towarzystwo Osób Niesłyszących i Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla dzieci niesłyszących. Poznań przygotowany był na Euro poprzez umieszczenie na miejskiej stronie internetowej filmów w języku migowym. Mimo tego, że w naszym mieście działa wiele organizacji wspomagających osoby głuche to i tak o tym problemie mówi się mało. Mamy nadzieje, że dzięki naszej pracy nad projektem „Ucho bez tajemnic” wzrośnie świadomość jak ważnym zmysłem jest słuch.

O projekcie

Ucho towarzyszy człowiekowi od urodzenia. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nasze życie zmieni się diametralnie jeśli nie zadbamy odpowiednio o słuch i w konsekwencji utracimy go całkowicie lub częściowo. Żeby zaprzeczyć powiedzeniu "Mądry Polak po szkodzie" postanowiliśmy uświadomić wszystkich ludzi, że to iż słyszymy jest niezwykłym darem, który nie wszystkim jest dany. Kto by pomyślał, że zwykłe słuchawki jakich używamy na co dzień są małymi zabójcami zmysłu słuchu, a zwykłe patyczki do czyszczenia uszu bardziej szkodzą niż pomagają naszej higienie..? O tym wszystkim opowiedzieliśmy różnym grupom wiekowym, począwszy od małych dzieci do osób w podeszłym wieku.