facebook

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

 

        Nasz projekt - Szlakami zdrowia ma przybliżyć nam i naszym rówieśnikom jak w prosty sposób - wykorzystując to co mamy w pobliżu - żyć zdrowo. Przyjrzeliśmy się zdrowej żywności. Co warto jeść, a z czego zrezygnować. Zagłębiliśmy się w tajniki kompozycji zdrowej diety. Przeanalizowaliśmy psychologiczne apsekty złego odżywiania. Sprawdziliśmy, czy w naszym najbliższym otoczeniu są miejsca, w których można aktywnie żyć i uprawiać sport. Oczywiście nie zapomnieliśmy o zdrowym wyglądzie, więc odwiedziliśmy gabinet kosmetyczki i proponujemy przepis na własny krem. Mamy nadzieję, że nasza strona przyda się każdemu z Was.

 

 

 

Szlakami zdrowia

Każdy człowiek pragnie być zdrowym, ale czy na pewno zdrowo żyjemy? Zastanawialiśmy się, czy te wszystkie wiadomości o konieczności zdrowego odżywiania, całkowitej rezygnacji z fast foodów i koniecznej systematycznej aktywności fizycznej nie są wyolbrzymiane. Postanowiliśmy sprawdzić, czy na prawdę trzeba bardzo dbać o dietę i odpowiednią sprawność fizyczną, aby zachować dobrą kondycję i ładny wygląd. Jak pogodzić życie nastolatka ze zdrowym stylem życia? Zaplanowaliśmy, że zdobytą wiedzą podzielimy się z naszymi rówieśnikami. Podpowiemy im jak dbać o siebie wykorzystując to, co mamy w pobliżu. Dzięki temu chcieliśmy poznać nie tylko tajniki zdrowia ale również dzielnicę Poznania, w której znajduje się nasza szkoła.

O regionie

nasz regionO regionie

Wszyscy członkowie naszej grupy uczęszczają do V Liceum Ogólnokształcącego im. Klaudyny Potockiej w Poznaniu. Nasze piękne miasto jest stolicą Wielkopolski i jednym z najstarszych miast w Polsce. Tutaj tworzyło się nasze państwo i rozwijała jego kultura. W Poznaniu znajduje się wiele szkół wyższych, zagranicznych firm, ośrodków kultury i miejsc do spędzania wolnego czasu. Prowadzenie zdrowego stylu życia w naszym mieście nie stanowi problemu, gdyż mamy wiele siłowni (zewnętrznych z dostępem dla każdego), basenów, ścieżek rowerowych i parków. Można także bardzo łatwo kupić świeżą żywność na targowiskach.

O projekcie

Szlakami zdrowia

Zebraliśmy się, aby odpowiedzieć sobie na pytanie. Czy na prawdę warto się zdrowo odżywiać? Czy warto zamiast siedzieć na kanapie biegać po parku? Dlaczego jedni z nas to robią, a inni wręcz przeciwnie?

Nasz projekt ma na celu omówienie szeroko rozumianego zdrowego stylu życia pod kątem odżywiania, ruchu, psychiki, historii i literatury. Będziemy robić eksperymenty i odwiedzać specjalistów, którzy pomogą odpowiedzieć nam na te pytania. Na koniec chcemy zorganizować warsztaty dla naszych młodszych kolegów na zdrowego stylu życia.