Średnia ocena: 4.8Liczba głosów: 1340

Szkoła Plastyczna

Liceum Sztuk Plastycznych "Schola Posnaniensis" Poznań ul. Krańcowa 89

Szkoła została otwarta w roku 1993 jako jedna z prywatnych uczelni, która mogła prowadzić zajęcia na poziomie magisterskim. Blisko 300 uczniów miało okazję kształcić się na kierunkach: malarstwo, architektura wnętrz, wzornictwo i fotografia. 1 kwietnia 2006 roku, z powodów finansowych, szkoła ogłosiła upadłość.

Opinie uczniów na temat zamknięcia szkoły:
“Plewka nie dała rady i szkoła ogłosiła upadłość w 2006 roku :-(“

“Jedyne informacje jakie udało się uzyskać w sprawie jakichkolwiek dokumentów to to, że jest straszny bałagan i nikt nic nie wie.”
“Nawet urzędnik z Centrum Edukacji Artystycznej twierdził, że nie ma kontaktu z p. rektor...
Gratuluję wszystkim, którym udało się uzyskać dyplomy (sobie szczególnie;>) “
“oj nie chce mi się wierzyć że ja zamknęli, fajnie się w niej studiowało.Należę do tych osób które zaczęły tam chodzić zaraz po otwarciu. szkoda.....fajnie tam było w tych gąszczach..”.

Budynek mimo idealnego wyposażenia i wyglądu został opuszczony i zostawiony na pastwę losu. W czerwcu 2009 roku w starej szkole wybuchł pożar. Prawdopodobnie został zaprószony przez mieszkających tam bezdomnych. Spaliła się większość dachu i trzecia kondygnacja.
Opuszczona budowla mimo widocznych efektów spalenia posiada nadal swój urok, który jest wykorzystywany do zdjęć oraz przyciąga ciekawskich ludzi, którzy są oczarowani wyglądem budynku.
Szkoda, że takie miejsce stoi i marnuje się.