• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

III Liceum im. C.K. Norwida  Konin, projekt: "Białe złoto" - czy wiesz co to? 

TROCHĘ O NAS

My na Facebook'u

"Białe złoto - czy wiesz co to?"

Chcemy się dowiedzieć czy to sól właśnie jest "białym złotem" w przekonaniu lokalnych mieszkańców, jaką rolę odgrywa ona w życiu człowieka ogółem oraz zbadać czy i dlaczego może ona być jednym z symboli ziemi wielkopolskiej.

O regionie

nasz regionKonin to miasto warte uwagi oraz bliższego poznania. Jego niewątpliwym atutem jest nader korzystne, z różnych względów, położenie: w samym centrum Polski, we wschodniej części Wielkopolski, nad rzeką Wartą. To miasto, w którym szanuje się i pielęgnuje lokalną historię, ale i nie szczędzi wysiłków, aby stworzyć jak najlepsze warunki rozwoju postępu i nowoczesności.
Najbliższe okolice Konina, to rejon bardzo dobry do uprawiania sportów wodnych, wędkowania i wypoczynku. Dlatego też często tereny te nazywane są "małymi Mazurami". Wiele jezior, poprzez kanał Warta - Gopło, posiada połączenia żeglowne z Wisłą i wybrzeżem Bałtyku. Niedaleko miasta znajduje się Sanktuarium Maryjne w Licheniu. Wybudowana tam bazylika jest jedną z największych świątyń w Europie.

O projekcie

Jesteśmy legendarną grupą poszukiwaczy skarbów. Od lat próbujemy odnaleźć najcenniejszy minerał ziemi -„białe złoto”. Nasza baza znajduje się w malowniczej krainie położonej w Wielkopolsce. W Koninie jest wszystko czego nam potrzeba. Mamy tu swoją bazę, w której się spotykamy, obradujemy i wyznaczamy nowe kierunki na mapach naszego życia. Miejsce naszych spotkań mieści się w 3 Liceum im. Cypriana Kamila Norwida. Naszym kapitanem jest Pani Katarzyna Potulna. Naprowadza nas na właściwe ścieżki, kiedy zbaczamy z kursu, pokazuje nam właściwą drogę. Rozbudza w nas ducha walki, motywuje do działania. Jest zawsze z nami, nawet wtedy gdy inni zawodzą. To oddany i wierny dowódca. Nasza szajka składa się głównie z płci pięknej, lecz mamy w swoich szeregach jednego dzielnego pirata. Jesteśmy oddanymi przyjaciółmi, których połączył jeden cel - zdobycie jak największej wiedzy na temat soli ogółem i na terenie naszego województwa.
Projekt „eSzkoła – Moja Wielkopolska” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
projekt www Gammanet | cms WebKameleon