• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Akustyka i muzyka

Projekt stara się pokazać związek między muzyką i akustyką

O regionie

nasz regionKonin to miasto na prawie powiatu położone w województwie wielkopolskim. Konin liczy około 78 tysięcy mieszkańców. Największy rozwój miasta datuje się na czasy PRL'u. Rozwijało się wtedy konińskie zagłębie przemysłu. Powstał zespół elektrowni, kopalnia węgla brunatnego oraz huta aluminium. Zabytkowa część miasta bogata jest w liczne zabytki. Miasta znajduje się na szlaku bursztynowym.

Nazwa miasta Konin związana jest z interesującą legendą. Opowiada ona o księciu, który podczas polowania zgubił się w lesie. Został on otoczony przez groźnych zbójców. Wandala pragnęli porwać księcia i zażądać w zamian za jego wolność wiele bogactw. Nagle z głębi lasu dobiegł tętent końskich kopyt. Bandyci wystraszeni tym odgłosem myśleli, że to straż przybywająca na ratunek księcia. Zbóje uciekli w popłochu. Okazało się, że było to stado dzikich koni. Księża wdzięczny sile dzikiej przyrody postanowił w okolicach lasu wybudować osadę. Na cześć koni, które go uratowały nazwał ją Konin

O projekcie

W projekcie poruszamy tematykę akustyki i muzyki. Skupiamy się na fizycznych właściwościach dźwięku takich jak drgania fal i częstotliwość. Od strony praktycznej zastanowimy się z jakich tworzyw zbudowane są instrumenty i jak wybudowane są największe filharmonie świata. Sprawdzimy jak dźwięki wpływają na nasz mózg oraz jakiego rodzaju muzyki słuchamy najchętniej. Spróbujemy z własnych materiałów zbudować instrument muzyczny. Poznamy granice ludzkiego głosu oraz usłyszymy najszerszy pod względem skali instrument muzyczny. Muzyka jest czymś nie do opisania. Jednak my wykażemy, że muzyka to nie jest tylko to, co odbieramy przez uszy. Nasza grupa zgłębi największe i nieznane tajniki tajemnicy jaką jest muzyka.