TOKSYCZNE ZWIĄZKI

Tytuł nawiązuje zarówno do toksycznych związków występujących w formie chemicznej, jak i do toksycznych związków relacji społecznych (złe relacje z rodzicami, nauczycielami, rówieśnikami itp). Projekt interdyscyplinarny, dotyczący nauk humanistyczno- przyrodniczych i ścisłych poruszający problem środków psychoaktywnych i relacji społecznych. Grupa projektowa pragnie poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą tego obszaru tematycznego i podzielić się nią z rówieśnikami. Chce pokazać, szkody zdrowotne i społeczne związane z przyjmowaniem substancji psychoaktywnych. Jak reagować i pomagać innym, by nie dopuścić do stanów zagrożenia życia wywołanym działaniem środka narkotycznego. Gdzie można szukać pomocy, by poradzić sobie z uzależnieniami od środków psychoaktywnych? Celem projektu jest poruszenie odbiorcy poprzez zobrazowanie tego, jakie zmiany chemiczne zachodzą w organizmie po zażyciu środków. Zbadanie zjawiska, czy problem zażywania środków psychoaktywnych występuje wśród konińskiej młodzieży.

O regionie

nasz regionKonin to największe miasto wschodniej Wielkopolski usytuowane nad rzeką Wartą, niemal w samym centrum Polski. W regionie jest wiele jezior, a dzięki kanałowi Warta-Gopło miasto ma połączenie żeglowne z Wisłą i wybrzeżem Bałtyku. Dlatego też często tereny te nazywane są "małymi Mazurami". Są wspaniałym miejscem do wędkowania i wypoczynku. Niedaleko miasta znajduje się Sanktuarium Maryjne w Licheniu. Wybudowana tam bazylika jest jedną z największych świątyń w Europie. Okolice Konina są nie tylko bogate w surowce mineralne, ale mają również ciekawą historię. W Koninie do dziś przy kościele św. Bartłomieja stoi Milowy Słup – pierwszy znak drogowy w Europie. Dzięki odkryciu złóż węgla brunatnego po II wojnie światowej Konin stopniowo dźwigał się z upadku i zacofania. W związku z tym zbudowano Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin. Mieszkańcy regionu konińskiego to ludzie pracowici, pomysłowi i otwarci na nowe wyzwania. Nasze miasto od wielu lat korzysta z Funduszy Europejskich, o czym świad

O projekcie

Projekt „eSzkoła – Moja Wielkopolska” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
projekt www Gammanet | cms WebKameleon