• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

100 rzeczy,o których nie macie pojęcia...

Projekt dotyczy nie tylko różnych zachowań ludzkich, takich których bardzo często nie jesteśmy świadomi, ale także wszelkich ciekawostek otaczającego nas świata. Chcemy pokazać,że świat nie zawsze jest taki, jaki nam się wydaje.

O regionie

nasz regionKonin to miasto warte uwagi oraz bliższego poznania. Jego niewątpliwym atutem jest nader korzystne, z różnych względów, położenie: w samym centrum Polski, we wschodniej części Wielkopolski, nad rzeką Wartą. To miasto, w którym szanuje się i pielęgnuje lokalną historię, ale i nie szczędzi wysiłków, aby stworzyć jak najlepsze warunki rozwoju postępu i nowoczesności. To miasto otwarte na pomysły, nowe rozwiązania, inwestycje a przy tym pełne rozmaitych potencjałów i – wciąż niewyczerpanych - możliwości. Jednym słowem: centralne miejsce na mapie naszego kraju, które zasługuje na to, aby zająć centralne miejsce w naszym życiu.
Najbliższe okolice Konina, to rejon bardzo dobry do uprawiania sportów wodnych, wędkowania i wypoczynku. Dlatego też często tereny te nazywane są "małymi Mazurami". Wiele jezior, poprzez kanał Warta - Gopło, posiada połączenia żeglowne z Wisłą i wybrzeżem Bałtyku. Niedaleko miasta znajduje się Sanktuarium Maryjne w Licheniu. Wybudowana tam bazylika jest jedną z największych świątyń w Europie.

O projekcie

Nasz projekt ma na celu przedstawić różne ciekawostki dotyczące ludzi oraz otaczającego nas świata, z których często nie zdajemy sobie sprawy. Mamy z nimi do czynienia w życiu codziennym, ale nasza wiedza na ich temat jest nikła. Chcemy ukazać, że nauki ścisłe nie musza być tak trudne jak każdy myśli.