• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

" Postaw na Kępno " - gra edukacyjna

Efektem końcowym naszego projektu będzie edukacyjna gra planszowa “Postaw na Kępno” łącząca naukę z zabawą. Podczas gry uczestnicy poznają ciekawe miejsca związane z miastem, ich historię oraz rozwijają swoją wiedzę z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Gra ta odwzorowuje ścieżkę rowerową, która może stać się atrakcją turystyczną i propozycją na spędzenie swojego wolnego czasu.
Drukuj artykuł
, Aktualizacja:

O regionie

nasz regionGmina Kępno położona jest w najbardziej na południe wysuniętej części Wielkopolski, w powiecie kępińskim, na pograniczu ze Śląskiem. Od północy i północnego-zachodu ograniczona jest Wzgórzami Ostrzeszowskimi, od południa niewielkimi wzniesieniami bez nazwy, a od wschodu doliną rzeki Prosny.

Obszar gminy w całości położony jest w obrębie Mezoregionu Wysoczyzny Wieruszowskiej należącej do Makroregionu Niziny Południowowielkopolskiej, zajmuje jej północno-zachodnią część. Natomiast Makroregion Nizina Południowowielkopolska jest częścią podprowincji Równin Środkowopolskich i prowincji nazwanej przez niego Niżem Środkowopolskim.

Kępno w liczbach:


Powierzchnia miasta: 779 ha
Powierzchnia gminy: 11 565 ha

Ludność (stan na dzień 01.04.2011 r.):
Gmina - 24591 mieszkańców

Miasto - 14565 mieszkańców
Drukuj artykuł
, Aktualizacja:

O projekcie

“Postaw na Kępno” to edukacyjna gra planszowa łącząca naukę z zabawą. Podczas gry uczestnicy poznają ciekawe miejsca związane z miastem, ich historię oraz rozwijają swoją wiedzę na temat przedmiotów szkolnych takich jak: biologia, chemia i matematyka. Gra ta odwzorowuje ścieżkę rowerową, która może stać się atrakcją turystyczną i propozycją na spędzenie swojego wolnego czasu.
Drukuj artykuł
, Aktualizacja:
Projekt „eSzkoła – Moja Wielkopolska” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
projekt www Gammanet | cms WebKameleon