• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kryptonim "A.Einstein"

...Tyl­ko życie poświęco­ne in­nym war­te jest przeżycia...

O regionie

nasz regionPowiat Kępiński jest najdalej wysuniętym na południe regionem Wielkopolski. Graniczy z trzema województwami: dolnośląskim, opolskim i łódzkim. W skład powiatu wchodzi 7 gmin: Kępno, Baranów, Bralin, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal, Trzcinica. Jedynym miastem powiatu jest Kępno, w którym mieszka ok. 15 500 osób.
Powierzchnia powiatu to 608,39 km². Kępno leży na Wysoczyźnie Wieruszowskiej, nad Niesobem, w zachodniej części ziemi wieluńskiej, w województwie wielkopolskim. Leży 63 km od Kalisza, 76 km od Wrocławia, 128 km od Łodzi. W powiecie krzyżują się drogi krajowe i wojewódzkie takie jak:
-E67 i droga krajowa nr 8 Wrocław-Kępno-Piotrków Trybunalski
-droga krajowa nr 11 Poznań-Kępno-Bytom
Kępno to także węzeł kolejowy, krzyżują się tu linie kolejowe Poznań – Kępno – Lubliniec – Częstochowa/Katowice, Kępno – Wieluń – Herby Nowe. Kępno jest miejscem gdzie przebiegają dwie najbardziej niebezpieczne drogi krajowe o dużej wypadkowości.

O projekcie

Projekt ten ma celu ukazanie problemu udzielania pierwszej pomocy wśród lokalnego społeczeństwa, świadków zdarzenia oraz ukazanie obojętności społeczeństwa wobec ludzi potrzebujących pierwszej pomocy. Przeprowadzimy analizę znieczulicy społecznej wobec osób potrzebujących pomocy, wypadkowości w lokalnym otoczeniu, wykonamy badania zawodowych kierowców względem świadomości i zachowań podczas udzielania pierwszej pomocy. Jednym z celów, który chcemy zrealizować to po nabyciu wiedzy i tajników udzielania pierwszej pomocy zrealizujemy pokaz publiczny na kępińskim rynku pt. „I Ty potrafisz udzielać pierwszej pomocy”. Chcemy również wykonać dwa układy krwioobiegu człowieka, które posłużą nam jako materiał dydaktyczny na lekcjach biologii. Zobaczymy również pracę naszych społecznych „bohaterów” czyli ratowników medycznych, którzy poświęcają swoje życie na co dzień, aby ratować; pomagać i wspierać innych w trudnych chwilach.

„Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia”
Albert Einstein
Projekt „eSzkoła – Moja Wielkopolska” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
projekt www Gammanet | cms WebKameleon