• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Śledztwo w wodzie, czyli sekrety małżeńskie wodoru i tlenu.

Temat dotyczy wody w regionie.

O regionie

nasz regionPowiat kępiński położony jest w południowej części województwa wielkopolskiego.
Powierzchnia powiatu to 608,39 km². W skład powiatu wchodzą następujące gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal, Trzcinica. Kępno leży na Wysoczyźnie Wieruszowskiej, nad Niesobem, w zachodniej części ziemi wieluńskiej, w województwie wielkopolskim i jest najdalej na południe położonym miastem w województwie. Leży 63 km od Kalisza, 76 km od Wrocławia, 88 km od Opola, 128 km od Łodzi, 145 km.
Ślady osadnictwa na obecnych terenach Kępna sięgają epoki brązu. Świadczą o tym liczne wykopaliska archeologiczne. Najwięcej starych przedmiotów odkryto na terenie prasłowiańskiego cmentarzyska na Górce Wiatrakowej (Osiedle 700-lecia). Innym dowodem dawnego osadnictwa jest pradawne grodzisko, tzw. Kopiec. Znaleziono tu fragmenty naczyń oraz pozostałości drewnianych domów. Znaleziska pochodzą z okresu średniowiecza.
Kępno jest zagłębiem meblarskim. Na terenie powiatu znajduje się około 250 zakładów

O projekcie

"Śledztwo w wodzie, czyli sekrety małżeńskie wodoru i tlenu" to projekt którego głównym celem jest badanie próbek wody z okolicznych rzek i stawów w celu sprawdzenia stanu wód w naszym powiecie.
Projekt „eSzkoła – Moja Wielkopolska” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
projekt www Gammanet | cms WebKameleon