• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Operacja Wskrzeszenie

Realizacja projektu z dziedziny nauk matematyczno - przyrodniczych.

O regionie

nasz regionLegendarnym założycielem miasta był Lech. Wędrując przez dolinę otoczoną siedmioma wzgórzami, dostrzegł on drzewo, na którym orzeł miał swoje gniazdo. Zachwycony Lech rzekł : „Tego orła białego przyjmuję za godło ludu swego, a wokół dębu zbuduję gród swój i od orlego gniazda Gniezdnem go nazwę".
Gniezno stało się stolicą młodego państwa, było ośrodkiem rzemieślniczym i handlowym. Gród gnieźnieński był także świadkiem koronacji Bolesława Chrobrego, Mieszka II (1025), Bolesława Śmiałego (1076), Przemysła II (1295) i Wacława II Czeskiego (1300).
Miasto znajduje się na najbardziej znanym szlaku turystycznym jakim jest Szlak Piastowski. Na szlaku tym możemy zwiedzać zabytki od powstania polskiej państwowości aż po czasy dzisiejsze. Odwiedzając Gniezno warto również zobaczyć Park Miejski im. gen. Władysława Andersa (dawniej im. gen Karola Świerczewskiego), który znajduje się w śródmieściu przy ul. Jana III Sobieskiego.

O projekcie

W naszym mieście mało jest obszarów zielonych, a te istniejące nie są wykorzystywane w należytym stopniu.
Chcemy to zmienić.
Naszemu działaniu nadaliśmy tytuł "Operacja wskrzeszenie". Chcemy wskrzesić nasz Park Miejski, zwłaszcza w świadomości gnieźnian. Chcemy im przypomnieć o istnieniu parku i chcemy ich przekonać, że zamiast spędzać czas w centrach handlowych, lepiej jest wypocząć na łonie przyrody. Taką możliwość stwarza właśnie Park Miejski, położony w samym sercu miasta.