Metody i narzędzia

Aby zrealizaować nasz projekt, posługiwaliśmy się następującymi narzędziami:

• Wywiad - przeprowadziliśmy wywiady z księdzem i przedstawicielem rybołówstwa w Zbąszyniu.
  • Wyszukiwanie informacji - spędziliśmy wiele godzin w internecie poszukując wiadomości w rozmaitych publikacjach.
  • Obserwacje - uczestniczyliśmy w ielu wydarzeniach kulturalnych mających na celu przybliżyc nam tematykę wodną (zawody, festyny) oraz prowadziliśmy obserwacje organizmów wodnych.
  • Konkursy - przeprowadziliśmy konkurs plastyczny dla dzieci ze szkoły podstawowej.
  • Ankiety - przeprowadziliśmy ankiety wśród mieszkańców i uczniów naszej szkoły.
  • Happeningi - zorganizowaliśmy happenining z okazji Dnia Ziemi pod hasłem "H2O to jest to!".
  • Zajęcia laboratoryjne - wykonaliśmy szereg doświadczeń chemicznych oraz liczyliśmy i rozpoznawaliśmy pod mikroskopem gatunki fitolanktonu.
  • Tworzenie prezentacji - korzystaliśmy z Power Point i Prezi.
  • Tworzenie filmów i folderu - multimedialne przedstawienie zebranych informacji.
  • Wycieczki - byliśmy w Zakładzie Hydrobiologii UAM oraz w Zakładzie Dydaktyki Chemii UAM w Poznaniu, łodzią spacerową wybraliśmy się na jezioro Błędno, rowerami jechaliśmy dookoła jeziora.
  • Tworzenie strony internetowej - korzystaliśmy z szablonu w programie Kameleon.
Jarosław Jankowiak, Aktualizacja: 28-06-2012 12:13:04