Ankiety

Z wyników ankiet, jakie udało nam się uzyskać można jednoznacznie stwierdzić, że zarówno mieszkańcy, jak i uczniowie nie są zadowoleni z czystości Jeziora Błędno. Zły stan wody jest jedną z największych przeszkód w uprawianiu turystyki wodnej w Zbąszyniu.
Większość mieszkańców spośród różnych form turystyki wodnej wybiera tradycyjne sposoby spędzania czasu, jak np. rowery wodne, pływanie czy po prostu plażowanie. Nieliczni z nich są posiadaczami karty pływackiej, znaczna część natomiast nie posiada żadnych uprawnień do uprawiania turystyki wodnej.
Poziom bezpieczeństwa i stan bazy turystycznej nad jeziorem Błędno oceniane są jako przeciętne.
Ponad 70% ankietowanych twierdzi, że zmiany w świadczonych nad jeziorem Błędno usługach w zakresie turystyki wodnej nie są konieczne. Zarówno uczniowie naszego liceum jak i mieszkańcy Zbąszynia piją zbyt mało wody mineralnej (44% ankietowanych pije tylko do 0,5l dziennie). 93% ankietowanych podejmuje działania mające na celu zaoszczędzenie wody. Jest to głównie zakręcanie kranu podczas mycia zębów czy korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie.

Poniżej pytania do ankiety oraz ich wyniki.

Pytania - mieszkańcy

Pytania - uczniowie