Bez nazwy

Smart House czyli Fifna Chałupa za mało bejmów

Fifna Chałupa. Myślisz, że to zwykły, nudny, staromodny i nieoryginalny dom?! Nie, nie, nie! Nasz dom to przyszłość architektury, który daje wiele możliwości na rozjaśnienie szarej, codziennej rzeczywistości. To dom, który będzie myślał i działał za ciebie. Ten dom to marzenie. My pokażemy Ci jak to zrobić! Jak zrobić Fifną Chałupę.

O regionie

nasz regionJesteśmy grupą z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie z Wolsztyna, z profilu politechnicznego. Interesujemy się informatyką, fizyką, matematyką oraz mechatroniką, a programowanie jest naszą pasją. Lubimy także poznawać nowe technologie i rozwijać swoje zainteresowania.
Wolsztyn - to nasz dom i idealne miejsce do czynnego wypoczynku oraz zwiedzania urzekającej zabytkowej architektury. Nasze miasto leży w dolinie Dojcy między jeziorami Wolsztyńskim i Berzyńskim.
Znajduje się tutaj parowozownia - jedyna taka działająca w Europie oraz muzeum doktora Roberta Kocha i Marcina Rożka.

O projekcie

Na początku była ciemność. Z ciemności wyłonił się Smart House (Fifna Chałupa), czyli inteligentny dom dla każdego! Stworzymy makietę takiego właśnie domu! Wszyscy razem weźmiemy się do pracy i zbudujemy dom! Chcemy pokazać, że można stworzyć taki dom za mało bejmów (pieniędzy), który będzie pomagał ludziom w codziennym użytkowaniu. Oparty będzie na wolnym i otwartym oprogramowaniu oraz Arduino Uno. Oznacza to że koszty będą minimalne, a wykonanie możliwe przez każdego z Was.
W ramach projektu zamierzamy również :
-przeprowadzić sondy uliczne,
-wykonać rysunek techniczny naszej makiety domu,
-wykonać rysunek 3D,
-wybierzemy się na wycieczkę - sprawdzimy jak działa inteligentny dom w życiu codziennym,
-sprawdzimy co sądzą o inteligentnym domu przedszkolaki i uczniowie.
- podzielimy się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi.
Po wszystkim otrzymacie instrukcje jak ulepszyć swoją chałupę aby była fifna.