• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Określenie obszaru problemowego

Jest to pierwszy krok do zainicjowania projektu. Polega na podjęciu decyzji jakiej dziedziny życia czy nauki projekt będzie dotyczył.
03.12.2012
13.05.2013
Projekt dotyczy ekorozwoju. Zajmujemy się drzewami, lasami i drewnem oraz ich wykorzystaniem.

Wybór tematu projektu

I. Generowanie pomysłów II.Wstępna selekcja III.Ostateczny wybór
03.12.2012
21.12.2012
Eko-Wyrąbani czyli od drzewa do drzewa. Poznajemy zasady zrównoważonego rozwoju.

Uzasadnienie wyboru tematu

Pytania pomocnicze: co zainspirowało uczniów do realizacji danego projektu; dlaczego będzie dotyczył danej tematyki; co jest w nim interesującego? Co powinna przynieść realizacja projektu?
03.12.2012
15.12.2012
Jesteśmy członkami Szkolnego Koła Przyrodników. Zagadnienia przyrodnicze są przedmiotem naszych zainteresowań. Październikowa wycieczka do Wielkopolskiego Parku Narodowego zwróciła naszą uwagę na lasy i drzewa. Jesteśmy pro-ekologicznie nastawieni do lasów, ich ochrona jest naszym priorytetem. Mamy jednak świadomość powszechnego wykorzystywania drewna i, w związku z tym, konieczności gospodarczego wykorzystania lasów i pozyskiwania drewna. Jak połączyć eksploatację lasów z ich ochroną? Czy drzewa żywe, martwe bądź wycięte w celu pozyskania drewna są dobrze wykorzystane? EKOROZWÓJ w lasach jest jedyną szansą na połączenie ochrony i eksploatowania lasów.

O regionie

Dodanie zdjęcia regionu wraz z opisem (zakładka PROMO Regionu).
06.12.2012
15.01.2013
"Wolsztyn- słońce, jeziora, lasy” – jest stolicą i głównym ośrodkiem powiatu położonym przy drodze Poznań-Zielona Góra w zachodniej części Wielkopolski. Koniec XIII w. można przyjąć za początek założenia osady przez cystersów. Położone nad rzeką Dojcą, na grobli między dwoma jeziorami miasto jest idealnym miejscem do kontaktu z przyrodą oraz celem dla poszukujących atrakcji turystycznych. Słynnymi mieszkańcami Wolsztyna byli m.in Marcin Rożek, Robert Koch i Józef Hoene-Wroński. Mieści się tu skansen budownictwa ludowego oraz jedyna czynna w Europie PAROWOZOWNIA - doskonała wizytówka Wielkopolski witająca co roku tysiące turystów z całego świata hasłem "Wolsztyn pełną parą...”. W centrum miasta zlokalizowany jest rynek z Ratuszem z początku XIX w. Walory przyrodniczo-krajobrazowe w połączeniu z cennymi zabytkami architektonicznymi takimi jak: muzea, pałace czy kościoły o interesującej historii oraz niezwykła dbałość władz o wygląd miasta sprawiają, że Wolsztyn staje się tak wyjątkowy.