• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

..............

Projekt "Świry i wampiry, czyli oddaj swoją krew" nie należał do łatwych zadań. Jednak wyznaczając odpowiednie cele, które chciałyśmy zrealizować miałyśmy na uwadze specyfikę tematu wybranego przez nas. W naszym odczuciu wszystkie postawione nam cele zostały zrealizowane, ale również osiągnęłyśmy sukces. Zaczęło się po prostu od lekcji biologii, bo najważniejszy jest dobry fundament, by wybudować coś, czego dokonałyśmy. Wiele się nauczyłyśmy podczas tych 60 godzin. Liczne wycieczki i akcje na pewno pozostaną długo w naszej pamięci, pokazały nam ile znaczy cierpliwość i jak ciężko należy pracować by stworzyć coś z niczego. Brałyśmy między innymi udział w akcji poboru krwi w Strefie Kibica w Poznaniu, była to dość duża akcja i od początku wiedziałyśmy, że nie może nas tam zabraknąć. Poza tym lokalne instytucje związane z krwią są nam świetnie znane. Liczne wywiady, konferencje, nagrania - wykonałyśmy dobry krok w kierunku przyszłości. Jeśli, któraś z nas wybierałaby się kiedyś na studia dziennikarskie zdobyła ogromne doświadczenie. Przeprowadzone przez nas ankiety, rozmowy z różnymi ludźmi, wyjazd do Regionalnej Stacji Krwiodawstwa pozwoliły nam poszerzyć swoją wiedzę na temat krwi i zmierzyć się z problemem jej zapotrzebowania. Ważne jest to, że część z nas oddała krew i przekonałyśmy się na własnej skórze jak to jest. Świadomość, że można było komuś pomóc, może nawet uratować życie jest na tyle ekscytująca, że z chęcią powtórzyłybyśmy realizację tego projektu. Nasza grupa stworzona była z dziewczyn tylko naszej klasy, bardzo się przez niego zżyłyśmy i zintegrowałyśmy, co pozwoliło nam na precyzyjny kontakt i realizację wszystkich pomysłów. Bardzo się wspierałyśmy w działaniach, nigdy żadna nie odmówiła grupie pomocy, była to zasługa naszej wychowawczyni, która ciągle nas motywowała i wspierała. Zwieńczeniem naszej pracy był wywiad w reportażu na temat projektu "e-Szkoła Moja Wielkopolska". Byliśmy jedną z trzech wybranych grup spośród wszystkich szkół, tak więc możemy mieć powód do zadowolenia. Nasza praca nie poszła na marne i została doceniona.

Nasze zdolności wykorzystałyśmy w kierunku dokumentacji przeżytych przez nas wydarzeń. Zrobiłyśmy mnóstwo zdjęć, udało nam się nakręcić wiele filmów, co świadczy o naszej wzmożonej aktywności. Otrzymane przez nas laptopy i tablet były w pełni wykorzystane. Ich funkcje bardzo nam się przydały, szczególnie przy pracy w terenie. 

Drukuj artykuł
Alicja Zając, Aktualizacja: 27-06-2012 09:49:31
Projekt „eSzkoła – Moja Wielkopolska” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
projekt www Gammanet | cms WebKameleon