• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Określenie obszaru problemowego

Jest to pierwszy krok do zainicjowania projektu. Polega na podjęciu decyzji jakiej dziedziny życia czy nauki projekt będzie dotyczył.
22.01.2014
05.02.2014
Projekt dotyczył będzie bezpieczeństwa i porządku publicznego czyli obszaru, którym zajmuje się umundurowana i uzbrojona formacja, jaką jest Policja. Zajmiemy się także zagadnieniami związanymi z edukacją i rekrutacją przyszłych stróżów prawa, a także promocją nauki w klasie policyjnej.

Wybór tematu projektu

I. Generowanie pomysłów II.Wstępna selekcja III.Ostateczny wybór
22.01.2014
05.02.2014
I. 1. Nasze zainteresowania. 2. Elementy wspólne naszych pasji. II. 1. Burza mózgów. 2. Wahamy się pomiędzy:- sporty ekstremalne, - kobiety w służbach mundurowych, - policjant, zawód dla mnie...??? 3. Głosowanie. III. Ostateczny wybór padł na- POLICJA Lubię to!

Uzasadnienie wyboru tematu

Pytania pomocnicze: co zainspirowało uczniów do realizacji danego projektu; dlaczego będzie dotyczył danej tematyki; co jest w nim interesującego? Co powinna przynieść realizacja projektu?
22.01.2014
05.02.2014
Marzymy o pracy w Policji, o zadaniach w grupie antyterrorystycznej, Centralnym Biurze Śledczym, czy prewencji. Jesteśmy uczennicami pierwszej klasy policyjnej w Swarzędzu. Dzięki nauce w tej klasie możemy przygotować się do dalszej edukacji w szkołach policyjnych lub do testów rekrutacyjnych do Policji. Chcemy zachęcić młodych ludzi do wyboru zawodu policjanta, profesji niezwykle ciekawej, odpowiedzialnej i obejmującej swoim obszarem szerokie spektrum działań.Chcemy pokazać, że praca w Policji, to służba społeczeństwu, a osoba w granatowym mundurze chroni ludzi, służy pomocą, pilnuje przestrzeganie prawa, ściga przestępców, wykazując się przy tym cierpliwością, odpornością na stres, odwagą, sprawnością, komunikatywnością i asertywnością.

O regionie

Dodanie zdjęcia regionu wraz z opisem (zakładka PROMO Regionu).
22.01.2014
05.02.2014
Swarzędz – miasto leżące w centralnej części województwa wielkopolskiego w północnej części Równiny Wrzesińskiej należącej do Niziny Wielkopolskiej. Siedziba gminy miejsko-wiejskiej Swarzędz w powiecie poznańskim, położona nad Jeziorem Swarzędzkim, ok. 10 km od centrum Poznania, wchodząca w skład aglomeracji poznańskiej. Ósme, co do wielkości miasto województwa wielkopolskiego, na terenie którego znajduje się największy w Europie skansen pszczelarski. Dawniej jeden z ośrodków włókienniczych Wielkopolski, obecnie miejsce prosperowania bardzo wielu warsztatów stolarskich, tapicerskich i meblowych. Na terenie Swarzędza funkcjonuje, posiadający nowoczesne centrum monitoringu Komisariat Policji, a za bezpieczeństwo w poszczególnych rejonach miasta odpowiada siedmiu dzielnicowych. Z Policją współpracuje II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Staniewskiego, w którym w roku szkolnym 2013/2014 powstała klasa policyjna. W Swarzędzu mieszka prawie 30 tysięcy osób i liczba ta stale wzrasta. Nowe piękne osiedla mieszkaniowe, bardzo dobra infrastruktura rekreacyjna - liczne obiekty sportowe- w tym pływalnia, szkoły z doskonałym zapleczem sportowym, sprawna komunikacja miejska łącząca Swarzędz z Poznaniem, jezioro Swarzędzkie i bliskość lasów sprawiają, że mieszka się tu znakomicie.