POLICJA- Lubię to!

Na kartach kalendarza zaprojektowanego przez nas, zaprezentujemy atrakcyjność i różnorodność pracy policjanta, zawodu będącego interesującym wyborem drogi na przyszłość.

O regionie

nasz regionSwarzędz – miasto leżące w centralnej części województwa wielkopolskiego w północnej części Równiny Wrzesińskiej należącej do Niziny Wielkopolskiej. Siedziba gminy miejsko-wiejskiej Swarzędz w powiecie poznańskim, położona nad Jeziorem Swarzędzkim, ok. 10 km od centrum Poznania, wchodząca w skład aglomeracji poznańskiej.
Ósme, co do wielkości miasto województwa wielkopolskiego, na terenie którego znajduje się największy w Europie skansen pszczelarski.
Dawniej jeden z ośrodków włókienniczych Wielkopolski, obecnie miejsce prosperowania bardzo wielu warsztatów stolarskich, tapicerskich i meblowych.
Na terenie Swarzędza funkcjonuje, posiadający nowoczesne centrum monitoringu Komisariat Policji, a za bezpieczeństwo w poszczególnych rejonach miasta odpowiada siedmiu dzielnicowych. Z Policją współpracuje II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Staniewskiego, w którym w roku szkolnym 2013/2014 powstała klasa policyjna.
W Swarzędzu mieszka prawie 30 tysięcy osób i liczba ta stale wzrasta. Nowe piękne osiedla mieszkaniowe, bardzo dobra infrastruktura rekreacyjna - liczne obiekty sportowe- w tym pływalnia, szkoły z doskonałym zapleczem sportowym, sprawna komunikacja miejska łącząca Swarzędz z Poznaniem, jezioro Swarzędzkie i bliskość lasów sprawiają, że mieszka się tu znakomicie.

O projekcie

Jesteśmy uczennicami pierwszej klasy policyjnej w Swarzędzu. W naszym projekcie sprawdzimy czym zajmuje się Policja w naszym regionie i jak postrzegana jest praca policjanta. Zastanowimy się dlaczego warto wybrać zawód policjanta i jakie predyspozycje należy posiadać aby pełnić służbę w Policji. Zaprojektujemy i wydamy kalendarz "POLICJA- Lubię to!", prezentujący całe spektrum pracy policjanta, oraz współpracę Policji z klasą policyjną w II Liceum Ogólnokształcącym w Swarzędzu.