• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jak pracowaliśmy

Projekt Piwo Know-How dostarczył nam wielu wrażeń. Pracowaliśmy od marca, aż do końca czerwca. Postanowiliśmy w ramach naszej pracy zgłębić temat dotyczący piwa, a także tak trudnego tematu jakim jest uzależnienie od alkoholu. 

Najpierw, po wielu dyskusjach, postanowiliśmy odwiedzić miejsce, gdzie faktycznie powstaje piwo. Początkowo chcieliśmy jechać jak najdalej, a mianowicie do Pragi. Jednak ostatecznie wybraliśmy browar oraz Muzemu Browarnictwa w Żywcu. Tam przez cały dzień poznawaliśmy tajniki produkcji piwa oraz historię z nim związaną. Ponadto, przeprowadziliśmy ankietę wśród młodych osób dotyczącą picia piwa, której wynik, chociaż wydawał się przewidywalny, zmusił nas nieco do myślenia. W ramach naszego projektu zdecydowaliśmy się także dowiedzieć się jak faktycznie alkohol wpływa na nasz organizm i porozmawiać o tym z lekarzem. Wybraliśmy się także na poszukiwanie miejsca w Poznaniu, gdzie osoby uzależnione mogą szukać pomocy- wierzcie nie bylo łatwo...Udaliśmy się także do poradni, gdzie leczy się uzależnienia i przeprowadziliśmy wywiad z psychologiem. Na koniec po wielkim "reasearchingu" okazało się, że istnieje kilka mitów dotyczących piwa i alkoholu, w które szczególnie młodzi ludzie naiwnie wierzą. 

Pracę ułątwiły nam laptopy, tablet i aparaty fotograficzne i komórki, którymi niestrudzenie nagrywaliśmy, robiliśmy zdjęcia i przetwarzyliśmy wszystko, czego na bieżąco się dowiadywaliśmy:)

Projekt „eSzkoła – Moja Wielkopolska” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
projekt www Gammanet | cms WebKameleon