• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Określenie obszaru problemowego

Jest to pierwszy krok do zainicjowania projektu. Polega na podjęciu decyzji jakiej dziedziny życia czy nauki projekt będzie dotyczył.
25.11.2012
05.03.2013
Z kilku propozycji nasza grupa projektowa wybrała, że głównym tematem naszego projektu będą zioła.

Uzasadnienie wyboru tematu

Pytania pomocnicze: co zainspirowało uczniów do realizacji danego projektu; dlaczego będzie dotyczył danej tematyki; co jest w nim interesującego? Co powinna przynieść realizacja projektu?
09.12.2012
05.03.2013
Zioła to liczna grupa roślin, która ma wiele zastosowań w życiu człowieka. Na bazie ziół przygotowuje się leki, kosmetyki, parzy orzeźwiające herbatki. Zioła lecznicze pobudzają mechanizmy odpornościowe organizmu, dostarczają witamin i składników mineralnych oraz regulują przemianę materii. Bez roślin przyprawowych nie można sobie wyobrazić kuchni i przygotowania potraw. Można stwierdzić, że zioła dodają naszemu życiu zdrowia, urody i smaku. Każdy , kto chce zadbać o swoją kondycję i figurę ,powinien poznać dobroczynne działanie ziół i ich sposoby wykorzystywania.

O regionie

Dodanie zdjęcia regionu wraz z opisem (zakładka PROMO Regionu).
27.12.2012
03.05.2013
Swarzędz- miejscowość położona niedaleko Poznania. Przyjazna okolica, w której znajduje się jeziorko (trochę zanieczyszczone), ale ważne, że jest i zawsze można sobie tam pospacerować i miło spędzić czas. Bliskość lasów oraz ciekawy krajobrazowo obszar Doliny Cybiny sprawia, że można również skorzystać z wielu tras rowerowych. Mamy również basen, kompleks boisk sportowych, halę sportową, ścieżki zdrowia, a w sezonie zimowym otwierają lodowisko. Jeżeli chodzi o zabytki to można wymienić: zabytkowe kamieniczki z XIX wieku, ratusz i kościół Św. Marcina, który powstał w XII wieku, ale był wielokrotnie przebudowywany. Na zdjęciu niżej pokazane jest nasze liceum. Widać piękną zieleń i placyk, na którym uczniowie spędzają przerwy.