NIEZŁE ZIÓŁKA

Niezłe ziółka, czyli jak wykorzystywać właściwości ziół dla poprawy: zdrowia, urody i smaku.

O regionie

nasz regionSwarzędz- miejscowość położona niedaleko Poznania. Przyjazna okolica, w której znajduje się jeziorko (trochę zanieczyszczone), ale ważne, że jest i zawsze można sobie tam pospacerować i miło spędzić czas. Bliskość lasów oraz ciekawy krajobrazowo obszar Doliny Cybiny sprawia, że można również skorzystać z wielu tras rowerowych. Mamy również basen, kompleks boisk sportowych, halę sportową, ścieżki zdrowia, a w sezonie zimowym otwierają lodowisko. Jeżeli chodzi o zabytki to można wymienić: zabytkowe kamieniczki z XIX wieku, ratusz i kościół Św. Marcina, który powstał w XII wieku, ale był wielokrotnie przebudowywany. Na zdjęciu niżej pokazane jest nasze liceum. Widać piękną zieleń i placyk, na którym uczniowie spędzają przerwy.

Projekt realizuje grupa uczniów II LO im. T. Staniewskiego w Swarzędzu.
Temat projektu to : Niezłe ziółka, czyli jak wykorzystywać właściwości ziół dla poprawy zdrowia, urody i smaku.
Celem głównym projektu jest zorganizowanie festiwalu ziół podczas święta naszej szkoły. Zadaniem festiwalu będzie poszerzenie wiedzy na temat zastosowania ziół oraz popularyzacja tych informacji wśród młodzieży.