• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Określenie obszaru problemowego

Jest to pierwszy krok do zainicjowania projektu. Polega na podjęciu decyzji jakiej dziedziny życia czy nauki projekt będzie dotyczył.
06.10.2012
31.12.2012
Projekt będzie dotyczył sportu i rekreacji. Walorów sportowo-rekreacyjnych Swarzędza i okolic.

Wybór tematu projektu

I. Generowanie pomysłów II.Wstępna selekcja III.Ostateczny wybór
06.12.2012
31.12.2012
Burza mózgów. Głosowanie na najlepszy temat. Wybrany temat: MOJE MIASTO A W NIM...co robić, gdy nie ma co robić?

Uzasadnienie wyboru tematu

Pytania pomocnicze: co zainspirowało uczniów do realizacji danego projektu; dlaczego będzie dotyczył danej tematyki; co jest w nim interesującego? Co powinna przynieść realizacja projektu?
17.12.2012
31.01.2013
W czasie trwania projektu chcieliśmy sprawdzić i odpowiedzieć na pytania: Czy nasze miasto i okolica jest atrakcyjne pod względem rekreacyjno-sportowym? Czy można trenować sport zarówno wyczynowo jak i rekreacyjnie? Jakie sporty obecnie budzą największe zainteresowanie młodzieży? Czego brakuje, co jest słabym punktem? Gdzie i za ile można spędzić atrakcyjnie czas wolny, a przy okazji zrobić coś dla siebie.

O regionie

Dodanie zdjęcia regionu wraz z opisem (zakładka PROMO Regionu).
27.12.2012
09.01.2013
Swarzędz-miasto położone około 10 km na wschód od Poznania, w powiecie poznańskim. Liczy 32 tyś. mieszkańców. Na terenie Swarzędza znajduje się Jezioro Swarzędzkie oraz przepływa rzeka Cybina, będąca dopływem Warty. Wokół jeziora znajdują się urocze leśne tereny z często uczęszczanymi przez mieszkańców alejami spacerowymi. Dzięki coraz liczniejszym ścieżkom rowerowym, tereny wokół jeziora należą do ulubionych miejsc amatorów wycieczek rowerowych. W Swarzędzu funkcjonuje największy w Europie Skansen Pszczelarski. To wyjątkowe plenerowe muzeum etnograficzne posiadające w swojej kolekcji ponad 230 uli przedstawia historię polskiego pszczelarstwa i bartnictwa. Gmina Swarzędz jest gminą mocno ukierunkowaną na sport. W 2010 roku przyznano jej tytuł "Sportowej Gminy". W naszej gminie funkcjonuje wiele drużyn sportowych działających w wielu dyscyplinach: piłka nożna, koszykówka, zapasy, kajak-polo, karate, pływanie, piłka ręczna i inne. Mamy wspaniałą halę sportową, boiska, lodowisko i basen.