• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Moje Miasto, a w nim ...co robić,gdy nie ma co robić?

Walory rekreacyjno-sportowe miasta Swarzędz i najbliższej okolicy. Sposoby spędzania wolnego czasu. Czy Swarzędz jest atrakcyjnym miejscem? Dopisek KMZ

O regionie

nasz regionSwarzędz-miasto położone około 10 km na wschód od Poznania, w powiecie poznańskim. Liczy 32 tyś. mieszkańców. Na terenie Swarzędza znajduje się Jezioro Swarzędzkie oraz przepływa rzeka Cybina, będąca dopływem Warty. Wokół jeziora znajdują się urocze leśne tereny z często uczęszczanymi przez mieszkańców alejami spacerowymi. Dzięki coraz liczniejszym ścieżkom rowerowym, tereny wokół jeziora należą do ulubionych miejsc amatorów wycieczek rowerowych. W Swarzędzu funkcjonuje największy w Europie Skansen Pszczelarski. To wyjątkowe plenerowe muzeum etnograficzne posiadające w swojej kolekcji ponad 230 uli przedstawia historię polskiego pszczelarstwa i bartnictwa. Gmina Swarzędz jest gminą mocno ukierunkowaną na sport. W 2010 roku przyznano jej tytuł "Sportowej Gminy". W naszej gminie funkcjonuje wiele drużyn sportowych działających w wielu dyscyplinach: piłka nożna, koszykówka, zapasy, kajak-polo, karate, pływanie, piłka ręczna i inne. Mamy wspaniałą halę sportową, boiska, lodowisko i basen.

O projekcie

Postanowiliśmy sprawdzić jak mieszkańcy Swarzędza i najbliższej okolicy wykorzystują infrastrukturę miasta oraz tereny naturalne w celu podnoszenia swojej sprawności fizycznej, czy są aktywni ruchowo, czy miasto sprzyja uprawianiu sportu zarówno na poziomie wyczynowym jak i dla samego siebie. Chcemy także zobaczyć jakie formy aktywności ruchowej obecnie cieszą się największą popularnością i zainteresowaniem młodzieży, dorosłych oraz seniorów.