• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Określenie obszaru problemowego

Jest to pierwszy krok do zainicjowania projektu. Polega na podjęciu decyzji jakiej dziedziny życia czy nauki projekt będzie dotyczył.
29.01.2014
12.02.2014
Projekt dotyczy sportu i rekreacji, walorów sportowo-rekreacyjnych Swarzędza oraz działalności, historii i relacji między dwoma klubami piłkarskimi Swarzędza-Unii i Lidera.

Wybór tematu projektu

I. Generowanie pomysłów II.Wstępna selekcja III.Ostateczny wybór
29.01.2014
12.02.2014
Burza mózgów i dyskusja. Propozycje tematów projektu. Głosowanie nad wyborem tematu. Wybór tematu "Derby Swarzędza".

Uzasadnienie wyboru tematu

Pytania pomocnicze: co zainspirowało uczniów do realizacji danego projektu; dlaczego będzie dotyczył danej tematyki; co jest w nim interesującego? Co powinna przynieść realizacja projektu?
29.01.2014
12.02.2014
Główną inspiracją wyboru tematu była przynależność uczestników projektu do sekcji piłki nożnej Lidera Swarzędz i Unii Swarzędz. Chłopcy są zawodnikami klubów,których rywalizacja budzi duże emocje. Postanowiliśmy poznać historie,sukcesy obydwu klubów oraz zorganizować mecz towarzyski,który poprawi relacje między kibicami,zawodnikami i działaczami Lidera i Unii Swarzędz.

O regionie

Dodanie zdjęcia regionu wraz z opisem (zakładka PROMO Regionu).
29.01.2014
12.02.2014
Swarzędz mieści się około 10 km na wschód od Poznania. Miasto liczy 32 tyś. mieszkańców.
Geograficznie jest to północna część Równiny Wrzesińskiej, wchodzącej w skład Niziny Wielkopolskiej.
Swarzędz może pochwalić się największym w Europie Skansenem Pszczelarskim. To plenerowe muzeum etnograficzne posiadające w swojej kolekcji ponad 230 uli.
Cała gmina zajmuje powierzchnię 101,9 km. W granicach gminy leży Jezioro Swarzędzkie, wokół którego przebiegają liczne trasy rowerowe.
W naszej gminie funkcjonuje wiele klubów sportowych działających w wielu dyscyplinach: piłka nożna, koszykówka, zapasy, kajak-polo, karate, pływanie, piłka ręczna i inne. Do dyspozycji mieszkańców są hala sportowa, basen, boiska i lodowisko.