• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

PREZENTACJA REZULTATÓW PROJEKTU

W ramach projektu e-Szkoła Moja Wielkopolska zrealizowałyśmy mnóstwo

naszych postanowień. Projekt wymagał od nas ogromnego zaangażowania i

niekiedy wyrzeczeń. Mimo, że były to dni pracowite, dostarczyły nam wiele

przyjemności, uśmiechu i satysfakcji.


Poniżej przedstawiamy w skrócie co udało

nam się osiągnąć.

 Wykonałyśmy metalową figurę biegacza z zegarem odmierzającym czas do kolejnego biegu:

Figura biegacza wraz z tablicą odmierzającą czas do kolejnego Półmaratonu "Słowaka" była naszym głównym celem projektu. Cel został osiągnięty 12.05.2014r gdy miało miejsce oficjalne odsłonięcie przez burmistrza miasta P. Henryka Szymańskiego. Figura ma za zadanie promowanie przez cały rok grodziskiego półmaratonu, jak i samego biegania. Każde spojrzenie, szept i uśmiech przechodnia spoglądającego na figurę jest dla nas wielką satysfakcją. Mamy nadzieję że ta figura będzie na ustach nie tylko biegaczy półmaratonu, którzy zjawią się 8.czerwca w Grodzisku, ale zwłaszcza tych, którzy jeszcze nie zaczęli biegać. Chcemy zachęcić szczególnie młodzież do aktywnej formy spędzania czasu, zamiast spędzania go przed telewizorem czy też komputerem. Nie jest więc przypadkiem lokalizacja owej figury. Znajduje się ona w pobliży zarówno grodziskiego Gimnazjum, Liceum Ogólnokształcącego jak i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Cieszy nas również fakt, że ta figura będzie swego rodzaju pamiątką po naszej grupie. W przyszłości, być może naszym dzieciom, z dumą będziemy mogły ją pokazać, pochwalić się że powstałą z naszej inicjatywy, a także zachęcić do biegania i brania udziału w takich projektach, bo NAPRAWDĘ WARTO!

 

 Umieściłyśmy na szkielecie człowieka sprężyny przypominające mięśnie człowieka:

Pomysł na szkielet człowieka z przedstawieniem mechanizmu działania mięśni podczas biegu zrodził się w pewne deszczowe, piątkowe popołudnie, podczas jednego ze spotkań naszej grupy projektowej. Wykonanie kosztowało nas sporo czasu, pracy i poświęcenia, a Panią Danutę Szymkowiak sporo nerwów. Na szczęście wszystko zakończyło się po naszej myśli. Każda informacja na temat danego mięśnia musiała być dokładnie sprawdzona i opisana, dlatego była też konsultowana z naszą nauczycielką biologii.

Co nam dał ten cały szkielet? Na pewno zakres naszej wiedzy na temat pracy mięśni, rodzaju i ich ilości znacznie się zwiększył. Ku naszemu zdziwieniu, rodzajów mięśni było aż tyle, że niektóre nazwy słyszałyśmy pierwszy raz, nie mając pojęcia że takie istnieją. Dziś znamy każdy mięsień i potrafimy śpiewająco opisać jego pracę, bez zaglądania do książek czy Internetu. Teraz szkielet może służyć także naszym koleżankom i kolegom ze szkoły w celach dydaktycznych.

 Stworzyłyśmy mapę Polski z zaznaczonymi miejscowościami, w których odbywają się półmaratony:

Kolejny nasz osiągnięty cel- stworzenie mapy półmaratonów w Polsce- ma za zadanie zobrazować, jak wiele Półmaratonów odbywa się w naszym kraju. Podczas pracy z mapą poszukując informacji, dowiedziałyśmy się ile odbywa się w Polsce Półmaratonów, a także dodatkowo ile maratonów, biegów na 10km i mniejszych. Jest ich naprawdę mnóstwo a zainteresowanie bieganiem z roku na rok wzrasta.

Mapę można zobaczyć w naszej szkole. Dzięki niej, nie tylko my wiemy, jak bardzo popularne jest bieganie, ale wie to każdy uczeń grodziskiego liceum. Wystarczy spojrzeć :-)Przeprowadziłyśmy zajęcia w szkołach z zdrowego odżywiania:

W ramach naszego projektu zdobytą wiedzą postanowiłyśmy podzielić się z innymi. Odwiedziłyśmy przedszkole, szkołę podstawową, gimnazjum, a także przeprowadziłyśmy zajęcia w naszej szkole.

Z najmłodszymi zajęcia miały formę zabawy, zaś z naszymi rówieśnikami- formę wykładu. Każdy uczestnik zajęć posiadł ciekawą wiedzę na temat zdrowego odżywiania, szkielecie człowieka, pracy mięśni, czy też dopingu- zależnie od wieku. Nie było to łatwe zadanie, ale okazało się bardzo przyjemne, zwłaszcza lekcja w przedszkolu. Dowiedziałyśmy się przy okazji jak to jest być nauczycielem i ile potrzeba cierpliwości przy pracy z dziećmi. Ciekawe doświadczenie!

Byłyśmy m.in:

w przedszkolu im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wlkp.


 

w Szkole Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wlkp. 


 

w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Ptaszkowie - w gimnazjumPONADTO

Spotkaliśmy się z biegaczem:

Spotkanie z Panem Marcinem Łodygą dało nam wiele do myślenia. Przekazał nam istotne wiadomości na temat planów treningowych, przygotowań do biegu, odpowiedniej odzieży i obuwia, a także wpływu dopingu na ciało i wyniki biegaczy. Wskazał nam również najczęstsze błędy początkujących biegaczy. Dzięki P.Marcinowi ze sprawdzonymi informacjami mogłyśmy pójść do szkół i przekazać je dalej. Każda z Nas uprawia inny rodzaj sportu i nabyta wiedza z pewnością każdej się przyda.

WYWIAD Z P.MARCINEM
  

Uczestniczyliśmy w wykładzie przeprowadzonym przez Panią Dietetyk:

Dnia 30.01.2014r odwiedziła progi Naszej szkoły Pani Marzena Ankiewicz. Poświęciła nam swój wolny czas, by przygotować nas do zajęć z dziećmi. Udzieliła nam cennych informacji dotyczących zdrowych posiłków, diet biegaczy oraz wskazała produkty, których biegacze powinni unikać i dlaczego. Niewątpliwie bardzo Nam tym pomogła. Podobnie jak Pan Marcin, Pani Marzena przekazała nam wiedzę, którą my wykorzystałyśmy, by edukować młodszych od nas.

 

Drukuj artykuł
Joanna Lipowicz, Aktualizacja: 30-05-2014 15:50:10