Jak pachnie biznes, czyli od nędzy do pieniędzy - o nas w pigułce.

Jak pachnie biznes, czyli od nędzy do pieniędzy.

Uczestnicy projektu spróbują uzyskać odpowiedź na nurtujące ich pytanie co jest czynnikiem decydującym o wyborze danego kandydata podczas procesu rekrutacyjnego. Uczniowie coraz wcześniej muszą podejmować decyzje, które decydują o ich przyszłości. Skupiają się na nauce, rozwianiu swoich umiejętności by w przyszłości zapewnić sobie pracę. Tym czasem okazuje się, że młodzi ludzie z dyplomami z szanowanych uczelni nadal pozostają bezrobotni. Grupa projektowa zakłada, że informacje, które uzyskają podczas badań, pozwolą im przygotować się do swojej pierwszej rozmowy o pracę oraz stworzyć film instruktażowy z cennymi wskazówkami przydatnymi podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

O regionie

nasz regionGrodzisk Wielkopolski położony jest w województwie wielkopolskim, powiecie grodziski, oddalonym o około 50 km od Poznania, liczy około 14 tysięcy mieszkańców. Młodzież, która uczestniczy w projekcie uczęszcza do Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego. Jest to liceum z tradycjami, które szczyci się wysokim poziomem nauczania i wyjątkową atmosferą. Członkowie grupy projektowej to uczniowie klas I i II.

O projekcie

Uczestnicy projektu spróbują uzyskać odpowiedź na nurtujące ich pytanie: co jest czynnikiem decydującym o wyborze danego kandydata podczas procesu rekrutacyjnego. W związku z tym przeprowadzą szereg ankiet skierowanych do osób, które osiągnęły sukces zawodowy i do osób zajmujących się rekrutacją pracowników. Ponadto wezmą udział w szkoleniu przeprowadzonym przez firmę Randstad Polska Sp. z o.o. profesjonalnie zajmującą się pozyskiwaniem nowych pracowników i doradztwem personalnym. Na podstawie wyników ankiet i szkolenia grupa projektowa nagra film instruktażowy, jak należy zachować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej.