• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sekrety ludzkiego umysłu.

Co kryje w sobie nasz mózg?

Drukuj artykuł
Krescencja Bartkowiak, Aktualizacja: 22-03-2014 11:45:03

Sekrety ludzkiego umysłu.

Celem naszego projektu jest : - poznanie nieznanych zakątków mózgu oraz tajemnic wyobraźni i woli ludzkiej - pokazanie jak łatwo oszukać ludzki mózg - iluzja - udowodnienie ludziom, jak mało rzeczy widzimy z otaczającego nas świata i ile rzeczy umyka naszej uwadze - znalezienie odpowiedzi na pytania "co hipnoza ma wspólnego z mózgiem?" oraz " co to jest świadomy sen i jak nauczyć się nim kierować?"

O regionie

nasz regionGostyń - miasto w południowej części Wielkopolski. Na jednym ze wzgórz wznosi się monumentalna Bazylika z kompleksem zabudowań klasztornych. Miejsce to nazywane jest Świętą Górą, a dziś przybywa tu wielu turystów i pielgrzymów szukających wrażeń artystycznych i kościelnego zacisza do modlitwy. W 2008 roku została uznana za Pomnik historii.
W naszym mieście znajduje się wiele firm, znanych w Polsce i na świecie:
1)Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu została założona w 1889r. Ciekawostki nt. SM w Gostyniu:
-rocznie Spółdzielnia przerabia tyle mleka, że wystarczyłoby do napełnienia basenu o głębokości 3m, szerokości 20m i długości 2,5 km
- masło gostyńskie jadła Królowa Elżbieta II
-masło Gostyńskie uzyskało znak jakości „1” w 1963r.
-od 1952r. masło gostyńskie było eksportowane do Wielkiej Brytanii i Watykanu
2) WIX - FILTRON
Głównym celem założonej w 1939 roku amerykańskiej firmy WIX było opracowanie
udoskonalonych zamienników oryginalnych filtrów samochodowych. Produkty marki Filtron, dostępne w przystępnych cenach i dorównujące jakością komponentom
oryginalnym, zyskały także uznanie na niezależnym rynku części zamiennych.
3)Netbox
Początki Netbox sięgają 1991 roku i związane były z produkcją prostych opakowań
kartonowych wykonanych techniką druku sitodrukowego. Projektowane i produkowane są opakowania dla firm z różnych branż w całej Europie.

W Gostyniu znajduje się również największy silos cukrowniczy w Polsce, zbudowany w 2013. Jego wysokość z kopułą wynosi 72,5 metra (kopuła - 15 metrów), a średnica 50 metrów. Może pomieścić do 80 tysięcy ton cukru. Z uwagi na stosowaną podczas budowy technologię ślizgu, wylewanie masy betonowej trwało 24 godziny na dobę, bez przerw.

W okolicach Gostynia jest organizowanych wiele imprez kulturalnych. Do cieszących się wielkim zainteresowaniem zaliczają się Strefa Militarna w Podrzeczu oraz coroczna Gostyńska Gra Miejska.
Strefa Militarna to spotkanie miłośników historii militarnej. Uczestniczą w nim środowiska zajmujące się odtwórstwem historycznym oraz kolekcjonerzy z całej Polski i z zagranicy. Organizatorami Zlotu są pasjonaci historii skupieni w Stowarzyszeniu Historia Militaris, a reprezentujący różne środowiska zaangażowane poprzednie edycje Strefy.
Gra miejska -uczestnicy poznają historię miasta, postaci z nim związanych, architekturę oraz walory turystyczne regionu. Ulice miasta staja się planszą gry, a zespoły uczestniczą w rozwiązywaniu zagadek "wchodząc" w przeszłość swojego miasta. Gra składa się z dwóch części: etapu internetowego i etapu ulicznego. Zespół, który pierwszy rozwiąże postawione przed uczestnikami zadania wygrywa.

O projekcie

"Sekrety ludzkiego umysłu" to temat naszego projektu.
Człowiek wykorzystuje jedynie część możliwości swojego mózgu. Naukowcy wahają się co do dokładnej powierzchni, jaką możemy się posługiwać, ponieważ po pierwsze ciężko jest to zmierzyć, a po drugie każdy człowiek jest inny. Badania aktywności tego organu wykazują, że człowiek używa od 5 do 20% swoich możliwości. A co byłoby gdybyśmy potrafili wykorzystać mózg w większym procencie, albo w pełni?
Nasz projekt przewiduje analizę różnych zagadnień związanych z mózgiem. Zaplanowaliśmy realizację kilku najciekawszych naszym zdaniem:
Mózg a iluzja.
Co to jest hipnoza?
Sen i jego rodzaje.
Reklama w mediach i mózg.
Projekt „eSzkoła – Moja Wielkopolska” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
projekt www Gammanet | cms WebKameleon