Matematyka w sporcie.

Matematyka w sporcie czy sport w matematyce? Celem naszego projektu pt. "Matematyka w sporcie" jest poznanie matematyki z zupełnie innej, ciekawszej strony. Chcemy pokazać, że przedmiot ten nie składa się wyłącznie z ułamków i pierwiastków, ale również można go wykorzystać w życiu codziennym. Zależy nam na tym, aby zachęcić ludzi do spędzania wolnego czasu w aktywny sposób, np. przez spacerowanie, jeżdżenie na rowerze, bieganiu czy jeździe na rolkach... Mamy nadzieję, że nasz projekt przypadnie Wam do gustu i spodoba się wielu z Was! Wierzymy, że obserwując nasze działania będziecie się dobrze bawić, że zachęcimy Was do przejścia na sportowy tryb życia, uprawiania wybraną dyscyplinę sportową i sprawdzania swoich postępów, ale przede wszystkim, że odkryjecie tajemnice matematyki, która ma swój udział w różnych dyscyplinach sportowych.

O regionie

nasz region*
*
Nasze małe miasteczko jest miejscem dobrze wyposażonym w ośrodki i sprzęt sportowy, o czym świadczy chociażby liczba hal sportowych, pływalnia, lodowisko, korty tenisowe, kręgielnia, stadion, sztuczne wielofunkcyjne boiska, tor kartingowy, skate park. Istnieje wiele klubów sportowych począwszy od sportów walki, gry zespołowe, sporty indywidualne i zespoły taneczne. Najbardziej znanymi gostyniakami - sportowcami są Andrzej Juskowiak - piłkarz oraz Kuba Giermaziak - kierowca rajdowy.
Zapraszamy do odwiedzania naszego miasta!

O projekcie

Projekt „eSzkoła – Moja Wielkopolska” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
projekt www Gammanet | cms WebKameleon