• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ekofobia-wylecz się!

Cele projektu: -propagowanie segregacji śmieci w gminie gostyń, -Wykorzystanie odpadów w sztuce użytkowej, -zebranie i weryfikacja opinii na temat segregacji śmieci, -zebranie informacji na temat segregacji w Urzędzie Gminy, -ukazanie znaczenia segregacji dla środowiska.

O regionie

nasz regionChociaż pochodzimy z różnych stron regionu, miejscem, które nas łączy, jest miasto Gostyń i gostyński Zespół Szkół Ogólnokształcących.
Gostyń liczy około 20 tysiące mieszkańców i jest położony mniej więcej 70 km na południe od Poznania.
W Gostyniu warto udać się do muzeum przy ulicy Kościelnej 5, gdzie zgromadzone zostały eksponaty dotyczące miasta i okolic. Niedaleko znajduje się Tor Kartingowy Automobilklubu Leszczyńskiego. W mieście można także odwiedzić pływalnię „Na Fali”, lodowisko oraz kino „Pod Kopułą”.
Wizytówką miasta są: Bazylika na Świętej Górze oraz organizowany tam Festiwal Muzyki Oratoryjnej "Musica Sacromontana", niedawno zmodernizowany rynek. W ostatnim czasie miasto jest znane również z „cukierniczki” – największego w kraju silosu cukrowniczego.
Największych atrakcją organizowaną w okolicy jest Strefa Militarna – odbywające się co roku w Podrzeczu spotkanie miłośników historii militarnej.
Aby dowiedzieć się więcej o powiecie gostyńskim zapraszamy na www.gostyn.pl.

O projekcie

Dzisiaj, gdy prawie codziennie słyszymy w mediach o ustawie śmieciowej, a kilka razy w miesiącu na ulicach pojawiają się kolorowe worki na śmieci, tak ważne jest dbanie o stan środowiska naturalnego w naszym regionie. Wybraliśmy temat “EKOFOBIA-WYLECZ SIĘ!”. Podczas pracy nad nim będziemy realizować zagadnienia biologii i ekologii.