Alternatywne źródła energii.

Zapoznanie się z alternatywnymi formami uzyskiwania energii. Zapoznanie się z technologią wytwarzania oraz wykorzystanie ich w pobliżu naszego miejsca zamieszkania.

O regionie

nasz regionGostyń to miasto w województwie wielkopolskim w powiecie gostyńskim. Gostyń oddalony jest ok. 70 km od Poznania i 100 km od Wrocławia. Miasto leży nad rzeką Kania, lewym dopływem Obry. Gostyń jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej. Liczba ludności gminy - wg stanu na 31.12.2010 r. - wynosi 27.944 osoby, z czego 20.388 osób zamieszkiwało miasto Gostyń, a 7.556 osób - wiejskie tereny gminy.
Gostyń uzyskał prawa miejskie w roku 1278.
Nasza grupa uczęszcza do Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Liceum Ogólnokształcące imienia Ziemi Gostyńskiej znajduje się przy ulicy Wrocławskiej 10 w centrum Gostynia, przy rondzie Solidarności. W szkole uczy się ponad pięciuset uczniów.

O projekcie

W projekcie uczestniczy czternastu uczniów. Tematem naszego projektu są Alternatywne źródła energii. Skupiliśmy się na źródłach występujących w naszym regionie, czyli energia słoneczna, wiatrowa oraz biomasa. Celem projektu jest zapoznanie się z odnawialnymi źródłami energii oraz sposobami jej wykorzystywania. Obraliśmy dwa kierunki zdobywania informacji: uzyskiwanie wiedzy teoretycznej przez internet, a wiedzę praktyczną zdobyliśmy na licznych wycieczkach.