Zagadkowy Poznań

Zagadkowy Poznań to temat, który pozwoli uczniom lepiej poznać miasto, w którym się urodzili, w którym mieszkają i się uczą i jednocześnie zmusi uczniów do logicznego myślenia aby fakty związane z Poznaniem zawrzeć w zagadkach, grach logicznych czy po prostu w zadaniach matematycznych. Uczniowie sami będą konstruować zadania, tworzyć krzyżówki i gry logiczne, które powiążą z wiadomościami , historią czy ciekawostkami na temat Poznania. Ciekawym wyzwaniem dla uczniów, innym niż do tej pory doświadczyli w swoim życiu uczniowskim, jest to, że znając odpowiedź, sami muszą wymyślić pytanie (skonstruować zadanie do tej odpowiedzi). Po drugie dość dużym wyzwaniem będzie dla uczniów wyszukanie interesujących rozwiązań tych zadań matematycznych Mamy nadzieję, że matematyczne potyczki wpisane w dzieje Poznania pozwolą czytelnikowi odkryć Poznań na nowo.

O regionie

nasz regionPoznań, to miasto położone w zachodniej Polsce. Leży u zbiegu rzek Warty i Cybiny, na Pojezierzu Wielkopolskim. Poznań, jest historyczną stolicą Wielkopolski. Obecnie jest siedzibą władz Województwa Wielkopolskiego i Powiatu Poznańskiego.
    Poznań to piąte pod względem liczby ludności miasto w Polsce oraz siódme, pod względem powierzchni.
    Miasto te, powiązane jest ekonomicznie i komunikacyjnie z siedemnastoma otaczającymi go gminami Powiatu Poznańskiego, tworząc razem z nimi aglomerację poznańską.
    Poznań to ośrodek akademicki, naukowy i kulturalny. W mieście działają m.in. opery, filharmonie, teatry, kina, muzea, galerie sztuki oraz orkiestry i zespoły folklorystyczne.
    Miasto jest ośrodkiem handlu, przemysłu, turystyki i logistyki. Funkcjonują tu Międzynarodowe Targi Poznańskie, które są największym i najstarszym centrum wystawienniczym w Polsce.

O projekcie

Zagadkowy Poznań to temat, który pozwoli uczniom poznać miasto, w którym się urodzili, w którym mieszkają i się uczą i jednocześnie zmusi uczniów to logicznego myślenia, aby fakty związane z Poznaniem zawrzeć w zagadkach, grach logicznych czy po prostu w zadaniach matematycznych.