Coś z niczego czyli świat trójwymiaru

Uczniowie poznają wielościany foremne- bryły Platona. Wykonają mapping kompozycji zbudowanej z sześcianów (element świata-ziemia). Przygotują grę dydaktyczną dla uczniów szkoły podstawowej.

O regionie

nasz regionMiejsce realizacji: Gimnazjum nr9 w Poznaniu, os Kosmonautów 111
Uczestnicy: uczniowie kl. I c, kl. I d, kl. II c ( razem 12 osób).
Realizacja projektu rozwinie wyobraźnię przestrzenną uczestników i pobudzi ich do twórczej aktywności.
Udział w tym projekcie przyniesie korzyści nie tylko uczestnikom, ale również szerszej społeczności.

O projekcie

Otaczający świat nie jest płaski lecz składa się z figur trójwymiarowych.Z kartki papieru (z niczego) powstaje bryła i w efekcie świat trójwymiaru.Uczestnicy projektu pogłębią wiedzę o wielościanach foremnych (bryłach platońskich).Z własnoręcznie zrobionych sześcianów stworzyli kompozycję przeznaczoną do mappingu.Co to jest mapping?Uczniowie już to wiedzą.Zaproszeni na spotkanie studenci odpowiedzieli na wiele pytań związanych z mappingiem.Jest to stosunkowo nowa technologia projekcji multimedialnych.Polega ona na tym, że dana forma przestrzenna oświetlona jest, animowaną, grafiką.Uczniowie zadeklarowali chęć poznania tej nowatorskiej techniki projekcyjnej mającej na celu „ożywienie” danego przedmiotu czy obiektów architektonicznych.Multimedialnemu pokazowi towarzyszyć będzie specjalnie dobrana ścieżka dźwiękowa co spotęguje efekt wizualny.Uczestnicy także chcą opracować i przygotować grę dydaktyczną dla uczniów szkoły podstawowej, którzy będą wykazywać się wyobraźnią przestrzenną.
Projekt „eSzkoła – Moja Wielkopolska” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
projekt www Gammanet | cms WebKameleon