Określenie obszaru problemowego

Jest to pierwszy krok do zainicjowania projektu. Polega na podjęciu decyzji jakiej dziedziny życia czy nauki projekt będzie dotyczył.
11.12.2012
21.12.2012
Nasze spotkania miały na celu : 1. stworzenie grupy projektowej 2. zapoznanie się z samą ideą programu e-Szkoła Wielkopolska 3. przypomnienie szkolnych projektów z poprzedniej edycji 4. zebranie do "worka pomysłów" wszystkich uczniowskich propozycji dotyczących dziedziny naszych badań i form naszej pracy. Pierwsze dyskusje sprawiły, że poczuliśmy się zagubieni w gąszczu, a nawet chaosie propozycji. Następnym etapem będzie selekcja pomysłów i próba zawężenia obszarów naszych działań. Póki co chcemy, by projekt był trochę szalony, nieco artystyczny i o humanistycznym nachyleniu. Pojawiła się też, przynajmniej dla części z nas, zagadkowa propozycja moba! Co z tego wyniknie???
4 lutego 2013 13:49

Wybór tematu projektu

I. Generowanie pomysłów II.Wstępna selekcja III.Ostateczny wybór
13.12.2012
21.12.2012
To był bardzo twórczy etap naszej pracy. Prawdziwa burza mózgów. Musieliśmy podjąć decyzję, czym będziemy się zajmować. Po selekcji wstępnych pomysłów zdecydowaliśmy, twórczością i sylwetkami których pisarzy związanych z Poznaniem chcemy się zajmować. Finałowa siódemka czeka teraz na badaczy tematu.

Uzasadnienie wyboru tematu

Pytania pomocnicze: co zainspirowało uczniów do realizacji danego projektu; dlaczego będzie dotyczył danej tematyki; co jest w nim interesującego? Co powinna przynieść realizacja projektu?
14.12.2012
15.03.2013
Dlaczego wybraliśmy taki pomysł? Dlaczego chcemy przyjrzeć się twórcom związanym z Poznaniem? "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! Dopóki nie zaczęliśmy szukać, trudno było nam wymienić nazwiska poetów i pisarzy związanych z naszym miastem. A co na ten temat wiedzą inni? Mamy nadzieję, że dzięki naszemu projektowi nazwiska mniej znane dzisiaj na literackim Parnasie, przestaną być obce.

O regionie

Dodanie zdjęcia regionu wraz z opisem (zakładka PROMO Regionu).
19.01.2013
31.01.2013
Poznań to historycznie stolica wielkopolski, miasto leżące nad Wartą, liczące ponad pięćset tysięcy mieszkańców. To miasto gospodarki i handlu, które równocześnie posiada bardzo bogatą tradycję. Wraz z Gnieznem Poznań stanowi kolebkę polskiej państwowości.
O szczególnej atmosferze naszego miasta stanowią właśnie historia, która się przeplata z nowoczesnością. Poznań tętni życiem i jest jednym z najszybciej rozwijających się aglomeracji w naszym kraju. To miasto, które w powszechnej świadomości kojarzy się z ideami pracy, ma także czym się pochwalić w dziedzinie kultury, a szczególnie literatury, o czym nie zawsze się pamięta. Warszawa, Kraków mają swoich literatów, a Poznań.... Zapraszamy do zapoznania się z fragmentem literackiej mapy Poznania.
Projekt „eSzkoła – Moja Wielkopolska” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
projekt www Gammanet | cms WebKameleon