• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Literatura do Poznania - poznajemy twórczość pisarzy i poetów związanych z naszym miastem

Projekt ma na celu poznanie sylwetek i twórczości literatów, którzy swe życie związali z Poznaniem i wyśledzenie poznańskich wątków w ich pisarstwie.

O regionie

nasz regionPoznań, to miasto w zachodniej Wielkopolsce i stanowi historycznie stolicę tego regionu. Miasto obszarowo obejmuje prawie 262 km kw. i podzielone jest administracyjnie na pięć dzielnic. Nasza szkoła, Gimnazjum nr 9 im. Jerzego Waldorffa znajduje się w dzielnicy Stare Miasto, na osiedlu Kosmonautów. Niedługo zmienimy jednak siedzibę i przeniesiemy się do budynku na sąsiednim osiedlu na osiedlu Wichrowe Wzgórze.

O projekcie

Celem naszego projektu jest zapoznanie uczniów naszej szkoły i innych naszych rówieśników z sylwetkami literatów związanych z Poznaniem. Postanowiliśmy zająć się tymi znanymi, ale i tymi, którzy odchodzą w niepamięć, a zasługują, ze względu na swój dorobek oraz fakt, że Poznań był ich domem, niejednokrotnie z wyboru, na to, byśmy my, młodzi Poznaniacy, znali ich twórczość. Poznań ma swoich poetów i pisarzy, oczywiście nie sposób wymienić wszystkich, dlatego dokonaliśmy subiektywnego wyboru, skupiając się na kilku nazwiskach. W kręgu naszych zainteresowań znaleźli się:

poeci:
Wojciech Bąk,
Roman Brandstaetter,
Kazimiera Iłłakowiczówna,
Bogusław Kogut,
Wincenty Różański,
Emilia Waśniowska

oraz pisarze:
Małgorzata Musierowicz,
Eugeniusz Paukszta
Projekt „eSzkoła – Moja Wielkopolska” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
projekt www Gammanet | cms WebKameleon