• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Podniebny symbol pokoju a nie pierzasta szarańcza.

W naszym projekcie dowiemy się o niezwykłej ptasiej symbolice bo przecież już od najdawniejszych czasów człowiek próbował naśladować ptaki w tym gołębie.Zawsze budziły one podziw i fascynację człowieka.Nasi przodkowie zazdrościli im sztuki latania,nic dziwnego,że gołąb-symbol opisywany był w mitach, legendach czy wierzeniach religijnych. Na ścianie holu głównego Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku znajduje się mozaika gołębia pokoju. Ofiarował ją papież Jan Paweł II podczas swojej wizyty w siedzibie ONZ w 1979r. Dlaczego gołębia wybrano na symbol pokoju? Odpowiedz znajdziemy w Piśmie Świętym. Gołąb to również fascynujący temat dla hodowców gołębi pocztowych oraz artystów, malarzy czy twórców filmów animowanych co udowodnić się postaramy w dokumentacji naszych działań. Czy gołąb porusza się za pomocą nawigacji? Z jaką prędkością pokonuje trasę? To rówież zagadnienia na które spróbujemy odpowiedzieć. Cieszy fakt, że nasz pomysł daje szanse na realizacje interdyscyplinarnego projektu, który poszerzy naszą wiedzę głównie z zakresu: historii, fizyki, matematyki i sztuki.

O regionie

nasz regionKoło jest jednym ze starszych miast w Polsce, które liczy 23 609 mieszkańców . Korzystne położenie miasta w samym centrum Polski spowodowało, że w Kole krzyżują się ważne szlaki komunikacyjne: z północy na południe droga państwowa relacji Włocławek - Kalisz, ze wschodu na zachód międzynarodowa trasa E-30 relacji Moskwa - Berlin.W dniu 26 lipca 2006 roku została oddana do użytku autostrada A-2 łącząca Koło z Warszawą, Moskwą, Berlinem i resztą Europy Zachodniej. Na terenie gminy Kościelec i Dąbie znajdują się zjazdy z autostrady A2.Przez miasto przebiega również magistrala kolejowa ze wschodu na zachód, która w odległości 10 km od miasta przecina się z magistralą kolejową Wybrzeże - Śląsk.

O projekcie

Nasz projekt daje szansę na realizacje zagadnień, które poszerzą naszą wiedzę z zakresu dziedzin fizyki, matematki, sztuki, religii i historii.