• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drukuj artykuł
Jolanta Mikołajczyk, Aktualizacja: 28-04-2014 20:07:50
Benjamin Britten                                                             "Z nauką jest jak z wiosłowaniem pod prąd.
 
                                     Skoro tylko zaprzestaniesz pracy, zaraz spycha cię do tyłu".
 
 

Misja Latarnik

Wiadomo, że na skutek rewolucji technologicznej nasze mózgi ewoluują szybciej niż kiedykolwiek, dlatego poprzez projekt będziemy obserwować rozwój osób dorosłych - umiejętność odnalezienia się i korzystania w świecie dzisiejszej technologii, dostęp do informacji stwarzającej możliwość aktywności zawodowej, społecznej i gospodarczej.

O regionie

nasz regionKoło - to miasto i gmina w województwie wielkopolskim, w powiecie kolskim w województwie wielkopolskim, na Nizinie Wielkopolskiej, dokładnie Kotlinie Kolskiej, nad rzeką Wartą. Miasto było lokalizowane w 1362 roku przez Kazimierza Wielkiego na gruntach wsi Koło, w dokumentacji wymieniano je jako Colo.

W 1410 roku zebrało się tu rycerstwo wielkopolskie, wyruszające na wojnę z Krzyżakami. W 1452 roku na zamku w Kole Kazimierz Jagielończyk przyjmował przedstawicieli szlachty i miast zjednoczonych w Związku Pruskim.

Do najciekawszych zabytków zalicza się: ruiny zamku z XIV w., gotycki kościół farny z XV w. oraz barokowy kompleks kościoła i klasztoru Bernardynów. Patronem miasta Koła jest błogosławiony Bogumił.

Tereny zielone zajmują w Kole 62 ha. W mieście znajdują się cztery parki:
-Park im. Stanisława Moniuszki
-Park im. Juliusza Słowackiego
-Park 600-lecia
-Lasek miejski przy ul. Poniatowskiego

O projekcie

Wraz z rozwojem komputeryzacji i szybkim postępem techniki, coraz ważniejszą dziedziną życia staje się technologia informacyjna.

Grupa projektowa interesuje się rozwojem technologii, dlatego chcemy pokazać, że nowe technologie nieustannie i nieodwracalnie wkraczają do wszystkich aspektów naszego życia.Wraz z rozwojem komputeryzacji i szybkim postępem techniki, coraz ważniejszą dziedziną życia staje się technologia informacyjna. Technologia ta towarzyszy człowiekowi niemal każdego dnia, choć wiele osób nawet nie zdaje sobie z tego sprawy.