• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ciekawostki przyrodnicze Ziemi Kolskiej

Projekt przedstawia ciekawostki świata przyrody żywej i nieożywionej Ziemi Kolskiej

O regionie

nasz regionRzeka Warta dzieli miasto Koło na trzy części. Na fotografii: po lewej - dzielnica Przedmieście Warszawskie - nowa część Koła, po środku - kolska Starówka - "wyspa", otoczona wkoło rzeką Wartą i jej odnogą, po prawej - Kaliskie Przedmieście.

O projekcie

Moja - nasza wielkopolska. Niby zwyczajna, a jednak - gdy się przyjrzeć choćby przyrodzie, która dla nas jest taka oczywista - okazuje się, jak wiele tu ciekawostek. Tu żółw, tam orzeł (a może jednak nie orzeł?), jeszcze gdzie indziej grzyb półtorametrowej średnicy albo czyhający gdzieś w zaroślach tygrzyk paskowany. Do tego znane nam wszystkim akacje, które wcale nie są akacjami, góry pośród nadwarciańskich nizin, bobry, łosie i pięknie śpiewające słowiki.
W naszym projekcie postanowiliśmy pokazać świat nam bliski i zwyczajny oraz ciekawostki, o których my sami nie mieliśmy jeszcze nie tak dawno zielonego pojęcia. Bo czym może zaskoczyć przyroda nadwarciańskich nizin wschodniej wielkopolski? Tereny w okolicach Koła, gdzie nasz wielkopolska rzeka Warta zmienia kierunek z południkowego na równoleżnikowy, gdzie rzeźbę płaskiego jak stół terenu urozmaicił lodowiec, gdzie zwierzęta i rośliny spotykane od lat, ale także te nieznane i niezwykle ciekawe i zaskakujące. ZAPRASZAMY!