• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Prosimy o głosowanie na nasz projekt

przy pomocy gwiazdek w lewym dolnym rogu

  Bardzo dziękujemy :)

Drukuj artykuł
Ewa Wielgórska, Aktualizacja: 28-05-2013 21:10:03

W dolinie Prosny

Projekt będzie dotyczył rzeki Prosny, jej walorów przyrodniczych i kulturowych. Będzie prezentował ciekawe miejsca położone w jej dolinie, atrakcje turystyczne, historyczne, sportowe oraz obiekty związane z wodą, z jej ochroną i wykorzystaniem.

O regionie

nasz regionKalisz jest drugim pod względem wielkości miastem Wielkopolski, leży w malowniczej dolinie rzeki Prosny i może poszczycić się najstarszą w Polsce metryką pisaną. Pierwsza wzmianka Klaudiusza Ptolemeusza o osadzie „Kalisia” na starożytnym Szlaku Bursztynowym pochodzi z II wieku n.e. Kalisz jest miastem o bogatej historii, miastem niezwykłym pod względem architektonicznym, kulturowym i przyrodniczym. Współczesny Kalisz zajmuje powierzchnię 70 km2, liczy ok. 103 tys. mieszkańców (2011), jest ważnym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i naukowym, nie tylko w skali regionalnej ale i ogólnopolskiej. Miasto urzeka swym magicznym pięknem. Tu bowiem przeszłość harmonijnie splata się z teraźniejszością, tworząc niepowtarzalny klimat. My postaramy się przekonać o tym innych wędrując doliną Prosny.

O projekcie

Projekt związany będzie z tematyką przyrodniczą, będzie dotyczył ekosystemu, jakim jest rzeka Prosna płynąca przez nasze miasto. To jej postaramy się przyjrzeć, bliżej ją poznać, zrozumieć i może odkryć na nowo. Zajęcia będą miały charakter interdyscyplinarny łącząc różne dziedziny nauki.
Postanowiliśmy stworzyć projekt, który rozwinie nasze zainteresowania, przyczyni się do pogłębienia naszej wiedzy i umiejętności, pozwoli nam zdobyć ciekawe doświadczenia a jednocześnie umożliwi innym uczniom i mieszkańcom naszego miasta bądź Wielkopolski poznanie naszej najbliższej okolicy.