Tylko bursztyn czy aż bursztyn?

Bursztyn od wieków przyciąga serca i myśli swym unikalnym blaskiem. Piękne kolory tego kamienia – odcienie ciepłego brązu – przypominają barwę świetlistego, krystalicznego miodu czy złota muśniętego duchem czasu. Ten naturalny kamień, powstał z żywicy drzew iglastych. Zapraszamy do wspólnej wędrówki po naszych bursztynowych zadaniach w celu poznania prawdziwego oblicza tego niezwykłego daru przeszłości.

O regionie

nasz regionKalisz, uznawany jest za jedno z najstarszych miast w Polsce. To piękne miasto, położone w szerokiej dolinie Prosny zachwyca malowniczością wąskich uliczek i rozległością placów, urokiem zaułków, starożytną historią i ciekawymi obiektami dawnej i obecnej architektury. Kalisz dumny ze swojego wkładu do kultury i roli, jaką odegrało w historii, posiada swoją tożsamość. Nie sposób nie odwiedzić tych miejsc, które są wyjątkowe i niepowtarzalne.
Ze względu na długą i bogatą przeszłość i znaczącą rolę także w dzisiejszym życiu regionu i kraju, swój charakter i niepowtarzalny klimat, miasto to w pełni zasługuje na poznanie go nie tylko przez gości z kraju i zza granicy ale także przez jego mieszkańców czyli również przez nas – uczestników projektu - uczniów Gimnazjum nr 2 w Kaliszu.

O projekcie

„Tylko bursztyn czy aż bursztyn?” jest projektem, który pozwoli w każdej niemal dziedzinie nauki poszerzyć naszą wiedzę oraz rozbudzić drzemiące w nas, nieodkryte dotąd olbrzymie pokłady zapału, chęci do pracy i zdolności. W ramach zajęć przewidzieliśmy zarówno "dokopywanie się" do wiedzy czysto teoretycznej jak również udział w różnego rodzajach warsztatach praktycznych (przyrodniczo – matematycznych, jubilerskich, gastronomicznych, informatycznych …). Planujemy też szereg konkursów dla uczniów naszej szkoły (i nie tylko). Wiemy, że realizując ten projekt rozwiniemy nasze zainteresowania, zdobędziemy nowe doświadczenia i umiejętności oraz wiemy, że … zaprzyjaźnimy się i będziemy się świetnie bawić.
Zapraszamy wszystkich do odkrywania tajemnic BURSZTYNU I NASZEGO PIĘKNEGO KALISZA.