• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Czekolada jest dobra na wszystko

Od tysiącleci czekolada fascynowała, rozbudzała emocje i wyostrzała zmysły. Fani słodkości twierdzą, że czekolada jest dobra na wszystko, zwłaszcza na poprawę nastroju i samopoczucia. Udowodniono w stu procentach, że posiada właściwości przeciwutleniające, przedłuża życie - spowalnia proces starzenia się komórek, lecz spożywać należy ją z umiarem. Czas poznać jej największe zalety. Zapraszamy do wspólnej zabawy z czekoladą.

O regionie

nasz regionKalisz, stare, piękne miasto, rozłożone w szerokiej dolinie Prosny, zachwycające malowniczością wąskich uliczek i rozległością placów, urokiem zaułków, starożytną historią, licznymi przybytkami kultury, parkami, ciekawymi obiektami dawnej i współczesnej architektury. Miasto poetów, malarzy, muzyków i aktorów w letnie, ciepłe wieczory zaprasza do spacerów nadrzecznymi bulwarami, kusi blaskiem i gwarem ogródków kawiarnianych, przyciąga dźwiękami muzyki. Klimat miasta, jego charakter, jego niezwykłość czuje się tu wszędzie. Dumne ze swojego wkładu do kultury i roli jaką odegrało w historii, posiada swoją tożsamość i coś, co je wyróżnia spośród wieluset innych miejsc. Nie można w wędrówkach po Polsce pominąć Kalisza, nie sposób nie odwiedzić tych miejsc, które są wyjątkowe i niepowtarzalne.

O projekcie

Wszyscy lubimy czekoladę. Celem naszego projektu będzie poznanie historii tego smakołyku, zbadanie jego składu i właściwości. Przyjrzymy się z bliska procesowi powstawania czekolady, a także chcemy poznać opinię mieszkańców naszego miasta na jej temat. Na wzór bohaterki filmu "Czekolada", zajmiemy się produkcją niepowtarzalnych pralinek. Wszystkie przepisy i ciekawostki opiszemy w książce „Czekoladomania”.