• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Koniec świata!?

Celem projektu jest próba sprawdzenia, czy słowa wypowiedziane przez Einsteina, "(...) bez pszczół człowiekowi pozostaną jedynie 4 lata życia. (...)", mogą być prawdziwe i grozi nam koniec świata.

O regionie

nasz regionWĄGROWIEC Miasto powiatowe leżące nad Wełną na terenie Pojezierza Chodzieskiego, około 55 km na północny wschód od Poznania. Tutaj urodził się znany jezuita Jakub Wujek, który zasłynął doskonałym przekładem Biblii na język polski. Historia Od 1319 r. średniowieczna osada w dolinie rzek Nielby i Wełny wraz z okolicznymi terenami należały do cystersów z Łekna. Data przywileju lokacyjnego nie jest znana. Najstarsza wzmianka wymieniająca Wągrowiec jako miasto pochodzi z 1381 r. W 1396 r. cystersi przenieśli do Wągrowca siedzibę opactwa. Miasto bogaciło się w XV i XVI w. dzięki powstawaniu cechów rzemieślniczych skupiających piwowarów, sukienników czy szewców. W 2 połowie wieku XVII liczne pożary, epidemie i działania wojenne przyczyniły się do upadku miasta. Niechlubną kartą w historii Wągrowca były procesy o czary w 2 poł. XVII w. i 1 poł. XVIII w. Spalono wtedy na stosie 34 osoby. Po II rozbiorze Polski w 1793 r. miasto weszło w obręb terytorium państwa pruskiego.

O projekcie

Projekt ma za zadanie odpowiedzieć na pytanie czy człowieka czeka wkrótce koniec świata? Czy możemy mu jakoś zapobiec?
Projekt „eSzkoła – Moja Wielkopolska” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
projekt www Gammanet | cms WebKameleon