Tajemnice siedleckich lasów i jezior

Po burzy pomysłów związanych z tematami projektu uczniowie zdecydowali się na: "Tajemnice siedleckich lasów i jezior". Pozwala on na realizację różnorodnych działań prowadzących do wykonania projektu. Dzięki projektowi poszerzona zostanie wiedza o  korzyściach płynących z lasów i jezior naszego regionu. Uczniowie dowiedzą się  jakie elementy flory i fauny są wykorzystywane przez człowieka w sposób bezpośredni. Pobędą bliżej przyrody i zapoznają się z ciekawostkami związanymi z siedleckimi lasami i jeziorami.
Dorota Brudło, Aktualizacja: 11-06-2013 17:17:48

O projekcie

Projekt, w który zaangażowała się młodzież z klasy 1a gimnazjum nosi nazwę "Tajemnice siedleckich jezior i lasów".

Inspiracją dla uczestników projektu był fakt istnienia w naszej gminie dużej ilości jezior i lasów. Uczniowie uświadomili sobie, jak niewiele wiedzą o roślinach i zwierzętach tychże miejsc. Potraktowali ten projekt jako próbę częściowego rozszyfrowania tajemnic, jakie kryją lasy i jeziora. Postanowili wyznaczyć sobie kilka tematów, z którymi chcieliby bliżej się zapoznać. Pierwszym zadaniem było zorientowanie się, jakie grzyby rosną w naszych lasach i co można zrobić z nimi po zebraniu. Przy okazji tego tematu zaplanowana jest wizyta w suszarni grzybów. Uczestnicy projektu dowiedzą się również, co daje nam las prócz grzybów. Spotkają się również z myśliwym, który opowie im o zwierzętach leśnych żyjących w naszej gminie i o działalności kół łowieckich. W ramach projektu odwiedzimy też łowisko rybne, gdzie uczniowie samodzielnie będą mogli złowić ryby. Wszystkie zajęcia praktyczne poprzedzone będą wyszukiwaniem i zbieraniem informacji. Miłym urozmaiceniem naszego projektu będą zajęcia kulinarne związane tematycznie z lasami i jeziorami.

Dorota Brudło, Aktualizacja: 09-06-2013 19:43:25