• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Przemęcie - projekt "W 60 godzin dookoła Przemęckiego Parku Krajobrazowego"

Przemęt w całej okazałości

Drukuj artykuł
Aleksander Kuźniak, Aktualizacja: 22-05-2013 22:30:49

W 60 godzin dookoła Przemęckiego Parku Krajobrazowego

Na naszym pierwszym spotkaniu dzieliliśmy się pomysłami na temat realizacji projektu. Naprawdę było ich wiele. Bardzo chcieliśmy, aby nasz projekt zaciekawił wszystkich, a równocześnie nauczył. Mieliśmy niesamowitą burzę mózgów. Szukaliśmy w różnych dziedzinach nam dalekich, a wystarczyło tylko otworzyć oczy. Okazało się, że mieszkamy na przepięknym terenie, który warto docenić i zaprezentować. Skoro mieszkamy w miejscu gdzie znajduje się Przemęcki Park Krajobrazowy, to dlaczego nie mielibyśmy bardziej poznać jego historii i ciekawostek z nim związanych? Wspólnymi siłami wybraliśmy projekt mający na celu pogłębienie wiedzy odnośnie nauk przyrodniczych z elementami matematycznymi i chemicznymi oraz zahaczający o szeroko pojętą dziedzinę wiedzy. Nadaliśmy mu nazwę "W 60 godzin dookoła Przemęckiego Parku Krajobrazowego". Następnym naszym celem jest rozpropagowanie wiedzy na temat PPK
Drukuj artykuł
Aleksander Kuźniak, Aktualizacja: 22-05-2013 20:53:22
Mamy też swój fanpage na facebook'u  https://www.facebook.com/w60hdookolappk
Drukuj artykuł
Aleksander Kuźniak, Aktualizacja: 08-06-2013 20:05:57

W 60 godzin dookoła Przemęckiego Parku Krajobrazowego

Projekt mający na celu pogłębienie wiedzy odnośnie nauk przyrodniczych z elementami matematycznymi i chemicznymi oraz zahaczający o szeroko pojętą dziedzinę wiedzy. Następnym naszym celem jest rozpropagowanie wiedzy na temat Przemęckiego Parku Krajobrazowego.

O regionie

nasz regionTeren Przemęckiego Parku Krajobrazowego.
Gmina Przemęt położona jest na Nizinie Wielkopolskiej. Stanowi jedną z trzech gmin tworzących powiat wolsztyński. Przeważający teren ziem wykorzystywany jest w rolnictwie poza tym występują spore obszary leśne oraz duża liczba jezior, mamy ich aż 14. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że te walory decydują o rozwoju turystyki i agroturystyki. No i najważniejszy dla naszej grupy projektowej jest fakt, iż prawie połowa obszaru gminy leży na terenie Przemęckiego Parku Krajobrazowego.
Teren Parku to wspaniałe miejsce do aktywnego wypoczynku. Na terenie PPK wyznaczone zostały szlaki turystyczne - piesze, rowerowe i konne. Przez gminne wiedzie także Szlak Cysterski.

O projekcie

Naszym celem jest poznanie Przemęckiego Parku Krajobrazowego zarówno pod kątem przyrodniczym (fauna i flora oraz jej wykorzystanie), matematycznym (statystyki związane z PPK) oraz chemicznym (przyroda), a efektem będzie pomnik konwalii
Projekt „eSzkoła – Moja Wielkopolska” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
projekt www Gammanet | cms WebKameleon