• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Smaki Orpiszewa i okolic tradycja i współczesność

Projekt dotyczy smaków rozróżnianych przez człowieka.

O regionie

nasz regionUczestnicy projektu pochodzą z różnych miejscowości . Postanowiliśmy dodać kilka zdań o każdej z nich . Są to wsie położone w województwie wielkopolskim , powiecie krotoszyńskim , gminie Krotoszyn.
Orpiszew- jest niedużą wioską, liczy około 400 mieszkańców , mieści się tutaj Zespół Szkół im. rtm. W. Pileckiego , 3 sklepy , Wiejski Dom Kultury , Remiza Strażacka
Ugrzele - mała wioska- 12 zabudowań, w krajobrazie przeważają pola i łąki, największą zaletą jest cisza i spokój.
Roszki - Liczy ok. 600 mieszkańców, znajduje się tutaj Szkoła Podstawowa, OSP, kościół oraz boisko szkolne, wieś otaczają lasy(m.in. 200 - 250 letnie Dąbrowy Krotoszyńskie)
Jasne Pole - Wieś zaprojektowana jako typowa pruska ulicówka - taki układ zachował się do dzisiaj. W kilkaset metrów od zabudowań zlokalizowano cmentarz.Wioska liczy około 270 osób.
Janów - malutka wieś , dominują gospodarstwa rolne.
Duszna Górka - Sędziszew -wioska licząca tylko kilka zabudowań , w jednym z ogrodów pomnik Adama Mickiewicza.

O projekcie

Projekt dotyczy Orpiszewa i okolic dlatego że każdy z uczestników projektu jest z innej miejscowości . Postanowiliśmy zająć się naszymi a szczególnie lokalnymi producentami „ smaków”. W projekcie przedstawiamy produkcję i efekty końcowe czyli produkty oraz co z tych produktów można wykonać w postaci zestawu przepisów – i tych starych , tradycyjnych jak i współczesnych . Spotkamy się m.in. z pszczelarzami , hodowcami zwierząt, sadownikami i wieloma innymi. Efekt końcowy na pewno będzie ciekawy.