• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Przewodnik Biegowy

Nie bądź bez mapy...biegaj z głową.

Nasza grupa projektowa jest wyjątkowo usportowiona i aktywna. Należą do niej uczniowie klasy sportowej o profilu siatkarskim, harcerze oraz zwolennicy zdrowego trybu życia. Nie lubimy stać w miejscu i przyglądać się światu, wolimy mieć na niego wpływ. O wyborze tematu naszego projektu zdecydowało pewne wydarzenie, które uznaliśmy za niepowtarzalną okazję do promowania naszych przekonań. Mianowicie w miejscowościach położonych wokół Nowego Tomyśla trwa wyznaczanie tras biegowych o różnej długości: 5 km, 10 km oraz 21 km. Ścieżki te mierzone są systemem GPS przez Nowotomyski Klub Biegowy NKB Chyży, Lasy Państwowe, ZHP oraz wiele innych pozytywnie zakręconych organizacji z naszego powiatu. Zdecydowaliśmy nawiązać współpracę z tymi organizacjami i udokumentować ich działania. Będziemy brać udział w mierzeniu i wyznaczaniu tras, następnie naniesiemy zebrane dane na mapę. Efektem finalnym naszego projektu będzie stworzenie przewodnika biegowego po Nowym Tomyślu i okolicy. Tego jeszcze nie było! Przewodnik zawierający mapy tras biegowych, historię oraz przyrodę terenu, na którym wyznaczane są ścieżki biegowe. Umieścimy w nim także porady fizjoterapeuty oraz dietetyka sportowego. Planujemy stworzyć publikację, która będzie kompleksowym poradnikiem biegacza-amatora. Autorami poszczególnych rozdziałów naszego przewodnika będą specjaliści z dziedzin takich jak: gospodarka przestrzenna, leśnictwo, historia oraz fizjoterapia i dietetyka. Wiemy, że ruch to zdrowie, ale czy inni też mają tę świadomość? Nasz projekt ma na celu przekonanie wszystkich, że bieganie może być fajne, jeżeli podejdziemy do niego z głową i ... mapą. Aby nasza praca i zdobyta wiedza poszły w świat, planujemy dołączyć przewodniki do pakietów startowych Olęderskiego Festiwalu Biegowego, który odbędzie się 26 kwietnia 2014 r. i/ lub ultramaratonu GWiNT - 10 maja 2014 r. Planujemy rozstawienie stoisk naszej grupy projektowej podczas tych wydarzeń sportowych. Niech świat się dowie, że warto biegać świadomie.

O regionie

nasz regionNowy Tomyśl leży w zachodniej części województwa wielkopolskiego nad rzeką Szarką. Przez naszą gminę przebiega autostrada A2, co stanowi niewątpliwy atut miasta.

Nowy Tomyśl to miasto słynące z chmielu i wikliny. Mamy tutaj największy kosz wiklinowy świata, który od 2006 r. stanowi ozdobę Placu Niepodległości.Kosz w tym samym roku został wpisany do księgi rekordów Guinnessa.

Nowy Tomyśl to miasto przyjazne turystom. Spodoba się zarówno osobom preferującym wypoczynek bierny, jak również zwolennikom aktywnego spędzania czasu. W malowniczych okolicach Nowego Tomyśla powstają właśnie ścieżki biegowe, które idealnie nadają się do nordic walking, jazdy rowerem i joggingu.

A wszystkich amatorów dobrej rozrywki zapraszamy na coroczny Jarmark Chmielo - Wikliniarski. Podczas jarmarku promowana jest twórczość lokalnych zespołów, nie brakuje także gwiazd estrady światowej. Na stoiskach z rodzimymi wyrobami ekologicznymi można nabyć ręcznie wyplatane, wiklinowe przedmioty codziennego użytku.

O projekcie

Celem projektu jest stworzenie publikacji, która będzie kompleksowym poradnikiem biegacza-amatora. Autorami poszczególnych rozdziałów naszego przewodnika będą specjaliści z dziedzin takich jak: gospodarka przestrzenna, leśnictwo, historia oraz fizjoterapia i dietetyka. Wiemy, że ruch to zdrowie i chcemy tę informację ogłosić światu. Nasz projekt ma na celu przekonanie wszystkich, że bieganie może być fajne, jeżeli podejdziemy do niego z głową i ... mapą.