• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Muzyka częścią mnie

Celem projektu jest pogłębienie wiedzy na temat muzyki jako jednej z dziedziny sztuki, odkrywanie jej w życiu codziennym oraz zarażanie ludzi muzyką, optymizmem i radością.

O regionie

nasz regionZespół Szkół im. Stanisława Mikołajczyka położony jest w gminie Miejska Górka, w powiecie rawickim. Tereny te charakteryzuje bardzo dobry rozwój rolniczy. Nasza miejscowość leży w dolinie rzeki Dąbrocznej wpływającej do Orli. Miejska Górka jest oddalona od Rawicza o około 10 kilometrów, a od Poznania 100 kilometrów. Większość naszej gminy obejmują użytki rolne. Gospodarka rolna obejmuje głównie produkcję roślinną oraz zwierzęcą (także kurczaki). Zachowało się tu wiele zabytków. Do najcenniejszych należą: klasztor o. franciszkanów na Goruszkach z 1742 roku oraz kościół pw. św. Klemensa w Zakrzewie z XVII wieku. KRÓTKA HISTORIA NASZEJ SZKOŁY Zespół Szkół w Miejskiej Górce istnieje od 1 września 1999 roku. Organem prowadzącym szkoły jest Gmina Miejska Górka. 1 września 2002 roku szkoła przyjęła imię Stanisława Mikołajczyka.

O projekcie

Jesteśmy grupą projektową e-Szkoła Moja Wielkopolska '' Muzyka częścią mnie''.Nasza grupa składa się z 11 dziewcząt oraz z opiekunem projektu panią Agnieszką Iżykowską. Nazwę projektu jaką posiadamy zrodziła się w nas wszystkich.Wiele dziewczyn z naszej grupy uczęszcza na kółko wokalne, mamy dwie dziewczyny które chodzą na zajęcia nauki grania na klarnecie i saksofonie do Orkiestry dętej która znajduje się w naszej miejscowości. Choć jak wiele z nas ma coś związane z muzyką, to nie tylko nas to połączyło. Połączyła nas również chęć pomagania innym. Radość tą chcemy nieść prze muzykę. Mamy wiele celów do których chcemy dążyć,aby zdobyć doświadczenie w dziedzinie którą objął nasz temat. Możemy zakładać że świat będzie lepszy gdy wszyscy będą wieżyc w siłę muzyki, a siła ta jest naprawdę wielka.
Projekt „eSzkoła – Moja Wielkopolska” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
projekt www Gammanet | cms WebKameleon