• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Amore Pomidore

To projekt o prawdziwej miłości do .... pomidorów! Parafrazując słowa klasyka: "Amore Pomidore, To cóż, że jeść ja będę zupy i tomaty, Gdy pomnę wciąż wasz świeży miąższ W te witaminy przebogaty. " 
Drukuj artykuł
Karolina Wolny, Aktualizacja: 26-06-2012 22:08:47

O regionie

nasz regionZespół Szkół im. Stanisława Mikołajczyka położony jest w gminie Miejska Górka w powiecie rawickim. Powiat ten charakteryzuje się wysokotowarową produkcja roślinną i zwierzęcą, dynamicznie rozwijającymi się przedsiębiorstwami różnych branż. Natomiast zagraniczne inwestycje w przemyśle papierniczym i motoryzacyjnym to czynniki wyznaczające Ziemi Rawickiej ważną pozycję na mapie gospodarczej Wielkopolski. Gmina Miejska Górka leży w dolinie rzeki Dąbrocznej, dopływu Orli. Od Rawicza oddalona jest o 9 km, a od Poznania dzieli je 100 km. Zdecydowaną większość obszaru gminy (około 88%) stanowią użytki rolne, toteż jej rozwój w dużej mierze związany jest z rolnictwem. Gospodarka rolna obejmuje głównie produkcję roślinną, a także zwierzęcą, w której dominuje hodowla trzody chlewnej i bydła mlecznego. W mieście i gminie zachowało się wiele zabytków. Do najcenniejszych należą: barokowy, poreformacki zespół klasztorny na Goruszkach z 1742 r., kościół parafialny pw. św. Klemensa z Zakrzewie z XVII
Drukuj artykuł
Karolina Wolny, Aktualizacja: 26-06-2012 22:09:42

O projekcie

Projekt "Amore pomidore" to projekt o prawdziwej miłości do pomidorów.
Postanowiliśmy poszerzyć naszą wiedzę o najbardziej popularnym warzywie w Polsce, jakim jest pomidor. Szukaliśmy odpowiedzi na kilka nurtujących nas pytań:
1) Czy pomidor tak naprawdę to warzywo czy owoc?
2) W jaki sposób uprawia się pomidory?
3) Jak wygląda zbiór nasion pomidora?
4) Jaki wpływ na wzrost pomidora ma światło?
5) Jakie jest zastosowanie pomidora w życiu codziennym?
Nie zapomnieliśmy również o jego walorach smakowych i przeprowadziliśmy niezwykle smaczne badania nad pomidorem z uprawy ekologicznej oraz pomidorem z importu.
W jakim stopniu udała nam się realizacjach naszych założeń i celów, oceńcie sami! Zapraszamy do lektury!
Projekt „eSzkoła – Moja Wielkopolska” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
projekt www Gammanet | cms WebKameleon