Nowy moduł

ARCHITEKTURY

KĘPNA

Dominik Makosch, Aktualizacja: 06-07-2012 20:24:25

Tutaj działamy już od 9 marca :) dołącz do nas :)

Dominik Makosch, Aktualizacja: 06-07-2012 20:25:57

MAPA ARCHITEKTURY KĘPNA

Mapa Architektury Kępna (w skrócie MAK) to projekt edukacjny realizowany przez uczniów klas I z Gimnazjum im. ks. Zdzisława Peszkowskiego w Krążkowach. Samo Kępno to miasto o pięknym wnętrzu skupionym wokół największego w Wielkopolsce rynku.
Akropol, kościół Il Geso z Rzymu, kamienice wiedeńskiej secesji, filharmonia narodowa w Poczdamie – te budynki stały się wzorami dla czekających na odkrycie budynków w Kępnie.

Dominik Makosch, Aktualizacja: 05-07-2012 17:42:00
  • Nasze pierwsze zaproszenie na wystawę
  • Tygodnik Kępiński objął patronat medialny nad naszym projektem
  • Logo naszej szkoły - Gimnazjum im. ks. Zdzisława Peszkowskiego w Krążkowach
  • Nasza szkoła
  • Dzięki wsparciu Stowarzyszenia Uśmiech mogliśmy wydać nasz folder
  • Nasze drugie zaproszenie na wystawę

Mapa Architektury Kępna (MAK)

Mapa Architektury Kępna (w skrócie MAK) to projekt edukacjny realizowany przez uczniów klas I z Gimnazjum im. ks. Zdzisława Peszkowskiego w Krążkowach. Samo Kępno to miasto o pięknym wnętrzu skupionym wokół największego w Wielkopolsce rynku. Akropol, kościół Il Geno z Rzymu, kamienice wiedeńskiej secesji, filharmonia narodowa w Poczdamie – te budynki stały się wzorami dla czekających na odkrycie budynków w Kępnie. Młodzież z grupy projektowej nie tylko postanowiła te budynki odkryć i opisać ale też umieścić je na specjalnie stworzonej przez nich mapie. Czy centrum Kępna to neoklasycyzm, neobarok a może secesja? MAK jest projektem, który jako pierwszy poruszy temat architektury najprężniej rozwijającego się miasta Południowej Wielkopolski. Celem projektu jest nie tylko kompleksowe i profesjonalne (przy wsparciu historyków sztuki) opracowanie rozkładu stylów architektonicznych w mieście ale też stworzenie przez uczniów mapy obrazującej ten rozkład oraz zorganizowanie wystawy z najbardziej charakterystycznymi dla danych stylów budynkami.