• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nasza grupa jest "pomieszana", gdyż mieszkamy w różnych miejscowościach. Podzieliliśmy się na dwie grupy - grupę z Niewierza oraz grupę z Podrzewia. Wtedy rozpoczęła się nasza walka, kto więcej wykona zadań związanych z projektem. Grupa z Niewierza spotkała się z wójtem gminy Duszniki Adamem Woropajem. I tak właśnie powstał obszerny niżej zamieszczony wywiad.

Wywiad z wójtem gminy Duszniki Adamem Woropajem

 

 

Grupa z Podrzewia postawiła na talent artystyczny - który prawdopodobnie posiadają - i narysowała wiadraki. Paulina i Ania opisały swoją pracę artystyczną.

Jednym z zadań, dotyczących naszego projektu było stworzenie "galerii" wiatraków. Nasz duet (Paulina Subsar i Anna Fornalik) idealnie pasował do przydzielonego nam zadania. Wykonałyśmy pięć małych plakatów oraz jeden duży. Wszystkie przedstawiały wiatrak. Malowałyśmy farbami, kredkami,szkicowałyśmy, a jeden wiatrak został wyklejony plasteliną. Oczywiście nie obyło się bez problemów! Kiedy zabrakło nam białej farby, niezbędnej do malowania plakatu wiatraka ( przecież one są białe!), Ania szybko pomknęła na rowerze do sklepu. Dojechała do miejsca naszej pracy zmęczona ale zadowolona, że mogła pomóc, gdy tego potrzebowałyśmy. Jesteśmy bardzo zaangażowane w tworzenie naszego projektu, który wnosi nowe doświadczenia w naszym życiu.

 

Paczka z Niewierza nie chciała być gorsza i opracowała ankiety dotyczące wiatraków, które czworo gońców poroznosiło po domostwach wsi Niewierz i Podrzewie. Banda z Niewierza skrępowała się sołtysa Mariana Szukały i postanowiła matematycznie zrobić statystykę swojej wsi.

Podrzewie postanowiło być lepsze i wysłało dwie piękne, "tajne bronie" - agentki do sołtysa wsi Podrzewie Zygmunta Bistuły w celu zasięgnięcia informacji o naszej wsi

Drukuj artykuł
Magdalena Pęczek, Aktualizacja: 28-06-2012 22:23:02

Nowy moduł

Podsumowaniem naszego projektu jest poniższa

prezentacja oraz film.

 

Wiatr wieje przez Niewierz i Podrzewie

 

film przedstawiający wiedzę gimnazjalistów na temat energii wiatrowej  

 

 

 

Drukuj artykuł
Magdalena Pęczek, Aktualizacja: 09-09-2012 21:52:52