• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bez nazwy

Kiedy dzwonić pod numer 112?

Zadaniem uczniów jest przygotowanie informacji określającej, w jakich sytuacjach należy dzwonić na alarmowy numer 112, a kiedy jest to niedozwolone i szkodliwe.

O regionie

nasz regionGmina Duszniki położona jest w centrum województwa wielkopolskiego, wchodzi w skład powiatu szamotulskiego. Ma powierzchnię 156,3 km2, z liczbą 8143 mieszkańców. W jej skład wchodzi 20 miejscowości (17 sołectw). Jest to gmina typowo rolnicza. Miejscowość Duszniki jest oddalona ok 32 km, na zachód od Poznania. Tutaj znajduje się nasze Gimnazjum.

O projekcie

Metoda projektu to samodzielna praca zespołu uczniów nad wybranym problemem lub zagadnieniem. Uczniowie pracują pod opieką nauczyciela, który wprowadza ich w problematykę tematu, wspiera w działaniach i motywuje do pracy. Uczniowie pracują według ustalonego planu i realizują cele, które postawili sobie na początku pracy nad projektem. Zdobywają samodzielnie informacje, które następnie selekcjonuje i opracowuje zgodnie z wybranym problemem lub zagadnieniem. Uczniowie działają zgodnie z ustalonymi terminami. Na koniec przedstawiają publicznie efekty swojej pracy. Zadaniem uczniów jest przybliżenie informacji dotyczących nr alarmowego 112 poprzez przeprowadzenie cyklu wywiadów z podmiotami odpowiedzialnymi za ratownictwo na terenie gminy Duszniki